اگر اهل ورزش کردن نیستید این کار ساده را جایگزین کنید

mohammad بهداشت و درمان, دانستی ها, علمی پزشکی , , , , , , , ,

اگر اهل ورزش کردن نیستید این کار ساده را جایگزین کنید

محققان می گویند حمام آب گرم می تواند به کاهش التهاب در ماهیچه ها و کنترل قند خون کمک کند، اما با این حال نمی تواند جای ورزش کردن را بگیرد.
این کار مخصوصا برای افرادی مفید است که به هر دلیلی نمی توانند ورزش کنند. انتظار می رود که این نوع التهاب ها بعد از ورزش کردن به شکل درد عضلانی خود را نشان دهند. این نوع االتهاب ها می تواند مضر باشد و منجر به چاقی و دیابت بشوند. محققان با انجام یک سری آزمایشات به نتایج جالبی دست پیدا کردند که نشان می دهد که حمام آب گرم می تواند بخشی از تاثیراتی که ورزش کردن روی بدن افراد دارد را به دنبال داشته باشد.
در سال های اخیر گرما درمانی و آب درمانی به وسیله سونا و حمام آب داغ موضوع قابل توجهی برای محققان بوده است. تحقیقی که در سال ۲۰۱۶ انجام شد، نشان داد که گرما درمانی می تواند به عملکرد گردش خون و فعالیت های عروقی بدن کمک کند. به علاوه می تواند فشار خون و گرفتگی رگ های خونی را کاهش دهد. همچنین می تواند به افرادی که برای خوابیدن با مشکل روبرو هستند، کمک کند.
سوال دیگری که در اینجا مطرح است این است که آیا می توان حمام آب گرم را جایگزین باشگاه رفتن کرد؟ محققان بسیاری از جمله لیچ موافق این کار نیستند، چرا که که معتقدند ورزش کردن تاثیراتی رو سلامت افراد دارد که حمام آب گرم نمی تواند این تاثیرات را داشته باشد. کیرک، یکی از محققان در این زمینه می گوید که مزایای ورزش کردن بسیار فراتر از حمام آب گرم است که شامل کاهش احتمال سکته، افسردگی، احتمال دیابت، شکستی استخوان ها، شروع زوال عقل و احتمال سرطان و افزایش توانایی فکر کردن و سلامت مفاصل می شود.
در انتها می توان نتیجه گرفت که اگرچه حمام آب گرم می تواند فوایدی برای سلامت افراد داشته باشد، اما هیچ وقت نمی تواند جایگزین ورزش کردن شود. در واقع حمام آب گرم می تواند کمک بزرگی به افرادی بکند که نمی توانند ورزش کنند.

شاید دوست داشته باشید:

۵ میوه‌ای که باید در رژیم غذایی گنجانده شوند

مصرف میوه ها با طیف گسترده رنگ ها می تواند تامین کننده انواع وسیع مواد مغذی فراتر از ویتامین ها […]

اگر هر روز خرما بخورید چه اتفاقی در بدنتان می‌افتد؟

خرما تقریبا یک غذای کامل به حساب می‌آید. این میوه شیرین و بسیار خوشمزه فواید سلامتی بیشماری دارد و از […]

راهکار‌هایی که کمردرد را از شما دور می‌کند

درباره علل بروز کمردرد و راه‌های کنترل آن اظهار کرد: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهند بیش از ۸۵ درصد افراد […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *