ترامپ، بن سلمان را به قتل خاشقجی متهم کرد | وب سایت بنیتو

ترامپ، بن سلمان را به قتل خاشقجی متهم کرد

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با روزنامه آمریکایی گفت که پادشاه عربستان سعودی قبل از کشتن «جمال خاشقچی» اطلاعی از ماجرا نداشته و به احتمال زیاد «محمد بن سلمان» ولی‌عهد او در این ماجرا دست داشته است.

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با «وال استریت ژورنال» گفت، به این باور رسیده که ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی قبل از کشته شدن «جمال خاشقچی» هیچ اطلاعی از این موضوع نداشته و دخالتی در این ماجرا نداشته است.

این روزنامه آمریکایی نظر ترامپ را درباره دست داشتن «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی در موضوع قتل این روزنامه‌نگار جویا شد.

رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به این سوال گفت: «خوب، شاهزاده (محمد بن سلمان) در حال حاضر اداره امور آنجا (عربستان سعودی)را انجام می‌دهد و او کارها را می‌چرخاند و در نتیجه اگر کسی (مسئول پرونده خاشقچی) باشد، او خواهد بود».
ترامپ به اظهارات همتای ترک خود درباره پرونده قتل جمال خاشقجی واکنش نشان داد و گفت که اردوغان در سخنانش خطاب به عربستان “تا اندازه‌ای ‌خشن” بوده است.

رئیس‌جمهور آمریکا در حالی در سخنان تازه خود، شاه سعودی را تبرئه کرده و بر احتمال بالای دست داشتن ولی‌عهد او در موضوع قتل خاشقچی اذعان کرده است که پیشتر در یک مصاحبه گفته بود، «هنوز مشخص نیست» که ولی‌عهد عربستان سعودی نقشی در ماجرای قتل خاشقچی داشته باشد.

او به روزنامه «واشنگتن پست» گفته بود: ««هیچ کسی به من نگفته که او مسئول بوده و هیچ کسی هم به من نگفته که او مسئول نبوده است. ما هنوز به آن نقطه نرسیدیم. البته من خیلی دوست دارم که او در این قضیه مسئولیتی نداشته باشد».
انتهای پیام /بنیتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *