جواب محکم آرام‌طبع به باشگاه پرسپولیس | وب سایت بنیتو

جواب محکم آرام‌طبع به باشگاه پرسپولیس

جواب محکم آرام‌طبع به باشگاه پرسپولیس

محمدامین آرام‌طبع به مسئولان باشگاه پرسپولیس گفت: فقط ۲۲۰ میلیون تومان بدهید رضایت بدهم. ۲۱۹ میلیون تومان را هم قبول نمی‌کنم…!
هر چند یکی از مسئولان باشگاه پرسپولیس موضوع خطر حذف پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا را تکذیب کرد، اما شنیدیم با توجه به پرونده‌های باز این باشگاه، مهلت AFC به سرخپوشان پنج‌شنبه هفته جاری به اتمام می‌رسد. حمیدرضا گرشاسبی و دوستان هم به شدت پیگیر هستند بلکه بتوانند با تخفیف یا چک مدت‌دار رضایت طلبکاران را جلب کنند، اما هنوز موفق به این کار نشده‌اند.
گفته می‌شود باشگاه پرسپولیس ۵، ۶ طلبکار باقی‌مانده دارد که تا لحظه نگارش این گزارش هنوز کوتاه نیامده‌اند. در زیر به سه طلبکار اصلی پرسپولیس اشاره می‌کنیم:
علی دایی؛ مالیاتی که هر روز بیشتر از دیروز می‌شود!
خاطرتان باشد علی دایی در زمان مدیریت محمد رویانیان قراردادی با باشگاه پرسپولیس امضا کرده بود؛ سرمربی کنونی سایپا که قرارداد ۳ ساله‌ای را با پرسپولیس امضا کرده بود. وقتی با تصمیم مدیران وقت پرسپولیس، علی دایی در سال دوم حضورش از این تیم برکنار شد، بابت دریافت مطالباتش از قرارداد ۳ ساله به کمیته انضباطی شکایت کرد. دایی که در شهریور سال ۹۳ از سرمربیگری پرسپولیس کنار رفته بود، بابت مدت زمان قرارداد و باقی‌مانده‌اش شکایت و کمیته انضباطی نیز رأی خود را به سود علی دایی صادر کرد. براساس رأی کمیته انضباطی، باشگاه پرسپولیس باید مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بابت مبلغ باقی‌مانده قرارداد و یک میلیارد تومان هم بابت غرامت و مالیات به دایی پرداخت کند. محکومیت ۵/۳ میلیاردی باشگاه پرسپولیس در پرونده دایی باعث شد تا مسئولان سرخپوش به کمیته استیناف شکایت کنند و خواهان تجدید نظر شوند، اما رأی استیناف نیز به نفع علی دایی بود در حالی که سرمربی سرخپوشان در سال سوم قرارداد میلیاردی با این باشگاه، بنا بر یک عرف بین‌المللی نباید از پرسپولیس حقوق می‌گرفت. به عبارت بهتر دایی در یک فصل در دو تیم حقوق دریافت کرد و این خلاف عرف بین‌المللی در مورد مربیان است.
با این وجود علیرضا صالحی، عضو کمیته استیناف مدعی شد صحبت‌های وکیل باشگاه پرسپولیس و علی دایی را کامل شنیده و بعد حکم کمیته انضباطی را تأیید کرد. البته صالحی گفته بود که آن زمان آیین‌نامه انضباطی درخصوص پول گرفتن همزمان یک مربی از دو باشگاه وجود نداشت و حالا وجود دارد!
نکته جالب‌تر آن که علی دایی بعد از حکم کمیته استیناف به مسئولان باشگاه پرسپولیس اعلام کرد حاضر است در صورت پرداخت مالیات ۱۱۵ میلیون تومانی‌اش بقیه مطالبات خود را ببخشد، اما این درخواست با بی‌توجهی مسئولان وقت باشگاه پرسپولیس روبه‌رو شد! پرسپولیس این پول را نپرداخت و حالا مجبور است ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بپردازد! البته ما شنیدیم علی دایی از اول قصد نداشت ۵/۳ میلیارد تومان از پرسپولیس غرامت بگیرد، ولی با بی‌توجهی باشگاه و اضافه شدن پول مالیاتش سر لج افتاده است. دایی بعد از اخراج در هفته هشتم تا پایان همان فصل پول خود را از حمیدرضا سیاسی دریافت کرد و قاعدتاً نباید به دنبال مبلغ سال سوم می‌رفت، اما با بی‌توجهی علی‌اکبر طاهری و دوستان حالا باشگاه پرسپولیس با دردسر بزرگی مواجه شده است.
مسعود همامی؛ ۷۸۰ میلیون تومان!
مسعود همامی هم با نظر حمید درخشان برای نیم‌فصل از پیکان به پرسپولیس رفت که قراردادی یک سال و نیمه با او امضا کردند! وقتی برانکو جانشین درخشان شد، همان اول اعلام کرد همامی را نمی‌خواهد. در آن مقطع این گلر اصفهانی ۱۷۰ میلیون تومان از پرسپولیس طلب داشت و حتی حاضر بود ۸۰ میلیون تومان بگیرد و قراردادش را فسخ کند، ولی علی‌اکبر طاهری (به ادعای خود مسعود همامی) به او گفت: برو بعداً پولت را می‌دهیم!
مسعود همامی حاضر شد ۸۰ میلیون تومان چک مدت‌دار بگیرد و قراردادش را با پرسپولیس فسخ کند، اما مدیران این تیم قبول نکردند و حتی کار به جر و بحث کشیده شد! مسعود همامی، اما بیکار ننشست و پس از شکایت از باشگاه پرسپولیس خواستار ۶۰۰ میلیون تومان قرارداد سال دوم خود شد. چرا؟ با توجه به اینکه باشگاه پرسپولیس قرارداد همامی را بدون توافق با این بازیکن و به صورت یک‌طرفه فسخ کرده بود، کمیته انضباطی حکم داد که این باشگاه باید ۹۰۰ میلیون تومان غرامت پرداخت کند و کمیته استیناف هم آن را تأیید کرد! باشگاه پرسپولیس در ادامه ۲ بار خواستار تجدید نظرخواهی ویژه شد که هر دو بار هم درخواست آن‌ها رد شد. در نهایت فدراسیون به پرسپولیس تخفیف داده و طلب همامی به ۷۸۰ میلیون تومان رسید.
شاید به نظر برسد همامی پول زور می‌خواهد و برای فصلی که بازی نکرده چرا باید باشگاه پرسپولیس ۷۸۰ میلیون تومان به او بپردازد؟ خود همامی می‌گوید: «پرسپولیس به من ضرر زد. اگر همان زمان طلب من را می‌دادند، فوتبال من تمام نمی‌شد! من از استقلال اهواز و نفت تهران پیشنهاد داشتم و فوتبال من تغییر کرد و مجبور شدم به پاس همدان بروم که پولی نداشت. بعد از پاس به تراکتورسازی و آنجا هم بازی به من نرسید. من گفتم دارید ضرر می‌زنید. نمی‌خواهید پولم را بدهید، حداقل یک چک بدهید به تاریخ یک سال بعد. اگر این کار را با من نمی‌کردند، من می‌رفتم لیگ برتر، ولی حالا باید تا ریال آخر پولم را بدهند و من از حقم کوتاه نمی‌آیم.»
آرام‌طبع یک میلیون تومان هم تخفیف نمی‌دهد!
«فقط ۲۲۰ میلیون تومان بدهید رضایت بدهم. ۲۱۹ میلیون تومان را هم قبول نمی‌کنم…!»
این تازه‌ترین پیغام محمدامین آرام‌طبع به مسئولان باشگاه پرسپولیس است. مدافع چپ ۳۳ ساله‌ای که در ابتدای لیگ شانزدهم به جمع سرخپوشان تهرانی پیوست و به دلیل مصدومیت عملکرد خوبی نداشت. او تنها یک بازی در لیگ برای پرسپولیس انجام داد و سپس از این تیم جدا شد. البته او یک بازی دیگر هم برای پرسپولیس در جام حذفی انجام داد و پول نسبتاً خوبی هم گرفت!
حالا آرام‌طبع هنوز ۲۲۰ میلیون تومان از باشگاه پرسپولیس طلبکار است. او حدود ۲ هفته قبل به دفتر باشگاه پرسپولیس رفت و جلسه‌ای برگزار کرد و ظاهراً با گرشاسبی به توافق هم رسید، اما امروز روی حرف خود ایستاده و حتی حاضر نیست یک میلیون تومان تخفیف بدهد.
بنابر گفته منابع مطلع و آگاه، باشگاه پرسپولیس تا روز پنج‌شنبه هفته جاری مهلت دارد بدهی‌های خود را تسویه کند. این سه مورد را ما می‌شناختیم و نوشتیم. سایر طلبکارانی هم وجود دارند که پرسپولیس باید رضایت آنان را هم جلب کند. در غیر این صورت خطر جدی اخراج از لیگ قهرمانان آسیا تیم مردمی و پرطرفدار پرسپولیس را تهدید می‌کند.

اختصاصی /بنیتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *