درمانهای خانگی برای درمان ریزش مو در خانم ها | وب سایت بنیتو

درمانهای خانگی برای درمان ریزش مو در خانم ها

درمانهای خانگی برای درمان ریزش مو در خانم ها

هر فرد می تواند حداقل ۱۰۰ تار مو در طول روز از دست بدهد. موهای از دست رفته توسط فولیکول پنهان در زیر سطح پوست جایگزین می شوند. خوشبختانه برای کاهش ریزش مو در خانم ها و افزایش سرعت رشد آن درمانهای ساده ای وجود دارد. در ابتدا سعی کنید دور از مواد شیمیایی آسیب زننده باشید و سپس میزان مصرف میوه و سبزیجات خود را افزایش دهید. با افزایش سن میزان ریزش مو نیز افزایش می یابد و بعد از یائسگی این میزان زیاد می شود. در دوران بارداری و یا تا سه ماه بعد از وضع حمل میزان ریزش مو بیشتر از مواقع دیگر است. داشتن رژیم غذایی مناسب، مصرف پروتئین کافی این مشکل را کاهش و برطرف می کند.
از دیگر علل ریزش مو می توان به تروما ، سیفلیس ، تومورها، بیماریهای تیروئید ، عفونتها اشاره کرد. افرادی که شیمی درمانی کرده اند، با مصرف داروهای خاص می توانند تا ۹۰ درصد موی خود را بازگردانند. کمبود ویتامین هایی همچون B12 ، B6 ،A، اسید فولیک ، بیوتن ، ویتامین C ، مس ، آهن و روی نیز موجب نازک شدن و ریزش مو می شود.
لیستی از مواردی که ریزش مو را کاهش می دهد به شرح زیر است:
مولتی ویتامین های قوی و روزانه ، ویتامین B کمپلکس حاوی ۱۰۰ میلی گرم ویتامین های گروه B .
مصرف ۱۰۰۰ میلی گرم ویتامین C دوبار در روز
مصرف ویتامین E 400 به طور روزانه
۵۰ میلی گرم آهن به طور روزانه
۵۰ میلی گرم زینک به همراه غذا
خانم ها در زمان رژیم غذایی و قاعدگی مقدار زیادی از ویتامین ها و آهن بدن را از دست می دهند. توصیه می کنیم در این زمان ۵۰ میلی گرم آهن را با ویتامین C جوشان مصرف کنند، تا آهن سریع تر جذب شود.
نازک شدن تار مو نشانه جذب پایین مواد معدنی است. که ممکن است یکی از دلایل آن میزان نامناسب اسید معده باشد. باید حتما زیر نظر پزشک و پس از ازمایش مورد درمان قرار گیرید.
استفاده از ژل آلوئه ورا این مشکل را در بعضی افراد برطرف کرده است. به طوریکه هر شب قبل از خواب مقداری از ژل آلوئه ورا روی کف سر بمالید و صبح روز بعد موهای خود را بشوئید. و همچنین خوردن حدود دو قاشق ژل آلوئه ورا به طور روزانه ریزش مو را قطع می کند.
مخلوط ۵ قطره از عصاره گزنه و ده قطره از عصاره رزماری را روی کف سر ماساژ دهید و بگذارید حد اقل دو ساعت بماند و سپس دوش بگیرید. این عصاره نه تنها ریزش مو را قطع می کند ،بلکه به بهبود رشد و سلامت مو کمک می کند.
همچنین استفاده از آرنیکا و روغن جوجوبا نیز موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *