طرز تهیه اسکندر کباب بسیار خوشمزه و لذیذ ترکیه ای | وب سایت بنیتو

طرز تهیه اسکندر کباب بسیار خوشمزه و لذیذ ترکیه ای

غلب غذاهای ترکیه ای با ذائقه ایرانی ها جور در می آیند و اگر شما تمایل دارید غذاهای مشهور ترکیه ای را در منزل بپزید بهتر است از طرز تهیه اسکندر کباب غافل نشوید. اسکندر کباب از انواع غذاهای معروف و لذیذ ترکیه ای است و در دستور تهیه اسکندر کباب از فیله گوشت و پیاز و روغن زیتون و مرزنگوش و فلفل قرمز و نمک و فلفل سیاه و رب گوجه فرنگی و گوجه فرنگی و فلفل تند سبز و نان و ماست ساده استفاده می شود. 

دونر کباب و اسکندر کباب از انواع کباب های ترکی خوشمزه و خوش طعم هستند و اگر شما از آن دسته از کدبانوهایی هستید که به پخت کباب های فرنگی علاقه مند هستید بهتر است این نوع کباب های لذیذ را در برنامه غذایی تان قرار دهید.

مواد لازم 

پیاز بزرگ : دو عدد
فیله گوشت گوسفند یا گوساله : ۹۰۰ گرم
روغن زیتون : ۵ قاشق غذاخوری
پودر فلفل قرمز : دو قاشق چایخوری
مرزنگوش خشک : دو قاشق چایخوری
نمک : به مقدار لازم
فلفل سیاه : به مقدار لازم
رب گوجه فرنگی : سه قاشق غذاخوری
گوجه فرنگی : سه عدد
فلفل سبز تند خرد شده : دو عدد
نان معمولی یا نان پیتا کوچک : ۶ عدد
ماست ساده : نیم کیلوگرم

طرز تهیه اسکندر کباب ترکیه

برای تهیه اسکندر کباب ابتدا پیاز را رنده کنید و از یک صافی عبور دهید تا آب پیاز گرفته شود سپس گوشت را به صورت ورقه های باریک برش دهید و با کمک بیفتک کوب یا پشت قاشق چوبی تا حد ممکن گوشت را نازک کنید و به شکل مستطیل های ۵*۴ سانتی متری برش دهید.

آب پیاز را به همراه مرزنگوش و پودر فلفل قرمز و روغن زیتون و فلفل سیاه و نمک درون کاسه ای مناسب بریزید سپس ورقه های گوشت را درون مخلوط آب پیاز بریزید به طوری که همه برش های گوشت به مخلوط آب پیاز آغشته شوند و روی ظرف را با سلفون بپوشانید و ظرف حاوی برش های گوشت را درون یخچال قرار دهید.
در مرحله بعدی طرز تهیه اسکندر کباب فر را روی دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا گرم شود. روغن زیتون را درون تابه ای مناسب بریزید و سس گوجه را درون روغن زیتون تفت دهید و رب گوجه فرنگی و فلفل قرمز را به سس گوجه بیفزایید و مقداری فلفل سیاه و نمک را به سس گوجه فرنگی اضافه کنید و دو پیمانه آب روی مخلوط سس بریزید و کمی صبر کنید تا مخلوط مواد به دمای جوش برسند سپس شعله گاز را کم کنید و اجازه دهید تا سس به مدت ده دقیقه دیگر نیز روی شعله گاز بماند.

در این مرحله از دستور پخت اسکندر کباب نان را به صورت مربع های کوچک سه سانتی متری برش دهید و روی سینی فر قرار دهید سپس نان های برش خورده شده را به مدت ۵ دقیقه درون فر قرار دهید تا گرم شوند.

مقداری روغن زیتون در کف تابه ای مناسب بریزید و ورقه های گوشت را روی شعله گاز با حرارت زیاد سرخ کنید و هر طرف برش های گوشت را به مدت دو دقیقه سرخ نمایید در گوشه ای از تابه نیز گوجه های نصف شده و فلفل های خرد شده را سرخ کنید.

بعد از آماده شدن اسکندر کباب و گوجه فرنگی و فلفل سبز ها، نان های گرم شده را در کف دیس یا ظرفی مناسب بچینید و گوشه ای از ظرف را برای ماست خالی بگذارید سپس ورقه های گوشت را روی نان ها بچینید و برای طعم بهتر اسکندر کباب روی آن کره آب شده بریزید و گوجه فرنگی و فلفل سرخ شده را در وسط ظرف یا در گوشه ای از ظرف قرار دهید و سس گوجه را روی کباب ها بریزید و در مرحله آخر نیز مقداری ماست در گوشه بشقاب بریزید.