طرز تهیه شوید پلو با مرغ یک غذای محبوب برای خانواده های ایرانی | وب سایت بنیتو

طرز تهیه شوید پلو با مرغ یک غذای محبوب برای خانواده های ایرانی

شوید پلو از انواع پلوهای مخلوط و خوشمزه است و شما می توانید این غذای ایرانی خوش طعم را با گوشت و یا مرغ میل می کنید. در طرز تهیه شوید پلو با مرغ از برنج و سینه مرغ و شوید تازه و یا خشک و زرشک و پیاز داغ و زعفران دمکرده و کره و نمک و فلفل و زردچوبه استفاده می شود.

شوید پلو با مرغ و باقالی پلو با مرغ و زرشک پلو با مرغ از انواع غذاهای محبوب و پرطرفدار هستند و بهتر است شما برای ایجاد تنوع در برنامه غذایی تان این نوع غذاها را در منزل بپزید.

مواد لازم
برنج : دو پیمانه
سینه مرغ : یک عدد
شوید خشک و یا تازه : ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری
زرشک : ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری
پیاز داغ : دو قاشق غذاخوری
کره : به میزان لازم
زعفران دمکرده : به میزان لازم
نمک : به میزان لازم
فلفل : به میزان لازم
زردچوبه : به میزان لازم

طرز تهیه شوید پلو با مرغ

برای تهیه شوید پلو با مرغ ابتدا مرغ را در اندازه های دلخواه خود خرد کنید سپس درون تابه ای مناسب مقداری روغن بریزید و پیاز داغ و نمک و فلفل و زردچوبه را درون تابه بریزید و برش های مرغ را به پیاز داغ اضافه کنید و سرخ نمایید تا تغییر رنگ دهند سپس شعله گاز را روی حرارت ملایم قرار دهید و درب تابه را روی آن قرار دهید تا مرغ آب بیندازد.
درون قابلمه ای مناسب مقداری آب بریزید و برنج را درون آب در حال جوش بریزید و بعد از اینکه برنج به مرحله آبکشی رسید آن را آبکش کنید سپس ۵ قاشق غذاخوری از برنج آبکش شده را نگه دارید و باقی مانده برنج را به همراه شوید به مخلوط برش های مرغ اضافه کنید و همه مواد را هم بزنید تا با یکدیگر ترکیب شوند. در مرحله بعدی طرز تهیه شوید پلو با مرغ کف قابلمه ته دیگ مورد نظر خود را قرار دهید سپس مخلوط شوید پلو و مرغ را درون قابلمه بریزید و دور تا دور قابلمه حدود ۱/۳ فنجان آب بریزید و مقدار برنجی را که نگه داشته بودید روی مخلوط شوید پلو بریزید و اجازه دهید تا شوید پلو به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه دم بکشد.

در مرحله آخر دستور تهیه شوید پلو با مرغ درون تابه ای مناسب کره و شکر و زرشک و زعفران دمکرده را بریزید و همه مواد را با یکدیگر تفت دهید سپس برنج سفید را با زرشک مخلوط کنید و شوید پلو را درون ظرفی مناسب برای سرو بکشید و با مخلوط زرشک پلو آن را تزیین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *