طرز تهیه پاستیل خانگی و نکاتی برای خوش طعم شدن و فرم دهی بهتر

آشپزی

آبنات ژله ای یا پاستیل خوراکی کوچک و لاستیکی شکل است و در طرز تهیه پاستیل خانگی از پودر ژله و پودر ژلاتین و شکر و گلوکز و آب سرد و بستنی استفاده می شوید و شما می توانید با رعایت فوت و فن هایی پاستیل را به راحتی تهیه کنید.

پاستیل و مارشمالو و راحت الحلقوم از انواع تنقلات پرطرفدار و محبوب هستند و اگر شما به تهیه انواع خوراکی های متنوع علاقه مند هستید بهتر است از طرز تهیه این نوع دسرها غافل نشوید.

مواد لازم

پودر ژلاتین یک قاشق غذاخوری
پودر ژله یک بسته
شکر یک قاشق غذاخوری
گلوکز یک قاشق غذاخوری
بستنی ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری
آب سرد دو سوم پیمانه

طرز تهیه پاستیل خانگی خوشمزه و خوش طعم

برای تهیه پاستیل خانگی ابتدا درون ظرفی مناسب آب سرد بریزید سپس پودر ژلاتین و شکر و پودر ژله را به آب سرد اضافه کنید و مخلوط این مواد را روی بخار کتری در حال جوش قرار دهید تا یکدست شوند. گلوکز را به مخلوط این مواد بیفزایید و هم بزنید تا به طور کامل شفاف شوند و مخلوط مواد را از روی حرارت بردارید و بستنی را به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا بستنی درون مواد حل شود.
در مرحله بعدی طرز تهیه پاستیل در کف ظرفی مناسب نایلون را پهن کنید و روی نایلون را مقداری چرب نمایید و مایه پاستیل را درون ظرف بریزید توجه داشته باشید که ارتفاع مواد باید کم باشد سپس ظرف حاوی پاستیل خانگی را درون یخچال قرار دهید تا سفت شود و بعد از سفت شدن مایه پاستیل آن را به کمک چاقو به صورت نوار ببرید و رول کنید همچنین می توانید مایه پاستیل به شکل دخواه خود برش دهید و در این مرحله پاستیل های خانگی آماده سرو می باشند.

اجتماعی
حضور برانکو در تمرین الاهلی عربستان (+عکس)

یکی از مسئولان باشگاه الاهلی عربستان در توئیتر اعلام کرد، برانکو ایوانکوویچ فصل آینده سرمربی این تیم خواهد بود.