عراق|با اعلام نامزدی «فالح الفیاض»؛ اعضای اصلی «النصر» العبادی را کنار گذاشتند | وب سایت بنیتو

عراق|با اعلام نامزدی «فالح الفیاض»؛ اعضای اصلی «النصر» العبادی را کنار گذاشتند

عراق|با اعلام نامزدی «فالح الفیاض»؛ اعضای اصلی «النصر» العبادی را کنار گذاشتند

رسانه‌های عراقی از معرفی فالح الفیاض به عنوان نامزد تصدی نخست‌وزیری عراق از سوی اعضای اصلی ائتلاف النصر خبر دادند.

عراق|با اعلام نامزدی «فالح الفیاض»؛ اعضای اصلی «النصر» العبادی را کنار گذاشتند
، رسانه‌های عراق گزارش دادند برخی رهبران سیاسی ائتلاف النصر، فالح الفیاض را برای نخست‌وزیری نامزد کردند.

بر اساس گزارش السومریه، در بیانیه رهبران ائتلاف النصر آمده است : ما به عنوان رهبران و اعضای اصلی ائتلاف النصر، با اعتقاد به توانمندی‌های فالح الفیاض برای اجرای برنامه دولتی که خواسته‌های شهروندان را برآورده کند و با توجه به مقبولیت ملی گسترده‌ای که وی دارد، نامزدی‌اش برای تصدی نخست‌وزیری را اعلام می‌کنیم.

این بیانیه بر ضرورت اینکه دولت آتی، بیانگر آرمان‌ها و خواسته‌های مردم محروم در داشتن زندگی کریمانه و محیطی عاری از فساد و تاکیدی بر طرح ایجاد فضای سیاسی باشد که مبتنی بر معیار طایفه‌ای و سازوکارهای سهمیه‌بندی نباشد بلکه بر اصل مشارکت واقعی و مسئولیت‌پذیری همه باشد، تاکید کرده است.

اعلام نامزدی فالح الفیاض کمتر از ۲۴ ساعت از تصمیم حیدرالعبادی نخست وزیر عراق مبنی بر برکناری الفیاض از ریاست هیئت حشد شعبی و مشاوری امنیت ملی وی صورت گرفته است.

فالح الفیاض در یک نگاه:

فالح فیصل فهد الفیاض، متولد اول فوریه ۱۹۵۶ میلادی در شهر بغداد است، سیاستمدار ۶۲ ساله عراقی مدرک مهندسی برق خود را از دانشگاه موصل در سال ۱۹۷۷ میلادی دریافت کرد. وی موسس جنبش «عطاء» و رئیس آن است. وی ریاست حشد شعبی(نیروهای داوطلب مردمی) را در کارنامه خود دارد که روز پنجشنبه هشتم شهریور با تصمیم حیدرالعبادی نخست وزیر عراق از ریاست حشد شعبی کنار گذاشته شد. الفیاض مشاور شورای امنیت ملی عراق هم به شمار می‌رفت که العبادی، هشتم شهریور او را از این سمت کنار گذاشت.

وی سابقه عضویت در حزب الدعوه الاسلامیه را هم در کارنامه خود دارد.

الفیاض با فرماندهی نیروهای داوطلب مردمی عراق موسوم به حشد شعبی در کنار هادی العامری نقش بسزا و تعیین‌کننده‌ای در پیروزی‌های بزرگ بر گروه تروریستی داعش و پاکسازی شهرها و روستاهای عراق از لوث این گروه ایفا کرده بود.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *