معرفی شدن اسامی ۳۱ مفسد اقتصادی در استان فارس

معرفی شدن اسامی 31 مفسد اقتصادی در استان فارس

mohammad استان ها, اقتصادی, فارس , , , , , ,

رئیس کل دادگستری استان فارس اسامی برخی از مفسدان اقتصادی استان فارس را اعلام کرد که در این میان شهرداران سابق شهر صدرا و آباده نیز به چشم می‌خورد.

۳۱ مفسد اقتصادی در استان فارس معرفی شدند + اسامی
از شیراز، علی القاصی‌مهر ظهر امروز در نشست خبری با موضوع فعالیت دستگاه قضایی در برخورد با متهمین جرائم اقتصادی اظهار داشت: از آنجایی که برخورد و مبارزه با جرائم اقتصادی تنها وظیفه دستگاه قضایی نیست، تصمیم گرفته شده براساس ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی نام و محکومیت مفسدین اقتصادی اعلام شود.

رئیس کل دادگستری فارس گفت: منوچهر قائدی، شهردار سابق صدرا به جرم اختلاس، ارتشا، جعل امضا، جعل پروانه ساخت، دریافت ۲۱۰ سکه بهار ازادی، دریافت یک دستگاه اپارتمان به ارزش ۳۰۰ میلیون و عدم اعلام اختلاس در مجموعه تحت امر به دستگاه قضایی به ۳۱ سال حبس، انفصال از خدمات دولتی، ۲ سال تبعید به ایرانشهر، رد مال و جزای نقدی و همچنین منع اقامت در شیراز و خروج از کشور محکوم شد

وی با اشاره به مطلب فوق درباره پرونده اختلاس در حوزه شهرداری صدرا و شهرداری آباده گفت: ابراهیم فریدونی مدیر اجرایی وقت شهرداری صدرا و محمدرضا صفائیان به دو سال حبس و شلاق و تعلیق از خدمات دولتی و داریوش خاکسار به جزای نقدی و ۲ سال حبس و شلاق محکوم شدند.

القاصی‌مهر با بیان اینکه در پرونده شهرداری صدرا ۱۱ متهم شناسایی و دستگیر شدند افزود:طیبه آگین به ۲ سال حبس و شلاق، مصطفی رهنما به ۵ سال حبس و شلاق محکوم شدند و امین کشاورزی معاون فنی وقت شهرداری صدرا نیز به ۱۸ سال حبس تعزیری، جریمه‌ی نقدی و برای تکمیل کیفر به ۲ سال تبعید به ایرانشهر و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است. حسن دهقانی دبیر کمیسیون ماده ۱۰۰ وقت شهرداری صدرا نیز به تحمل ۹ سال حبس و جزای نقدی و انفصال دائم از خدمات دولتی و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

رئیس کل دادگستری فارس بیان کرد: حسن فریدونی آزاد به ۵ سال حبس تعزیری، اسماعیل مختاری به هفت سال حبس تعزیری، جزای نقدی محکوم شدند و اکثر این متهمان به انفصال از خدمات دولتی محکوم شدند و ۲ سال ممنوعیت سکونت در شهرستان شیراز برای آنان از سوی قاضی لحاظ شده است.

القاصی گفت: امید ترک‌زاده نیز به اتهام پرداخت رشوه به امین کشاورزی به حبس و ممنوعیت اقامت در شهرستان شیراز و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و سید حسن انجوی‌نژاد به اتهام فراهم کردن موجبات تحقق جرم به ۳ سال حبس و ۲ سال ممنوعیت اقامت در شهرستان شیراز و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور مورد محکومیت قرار گرفته‌اند.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه متهم ردیف ششم این پرونده برائت گرفته است، گفت: مسعود محمدی نیز در این پرونده به ۵ سال حبس تعزیری، جزای نقدی و ۳ سال انفصال از خدمات دولتی و ۲ سال منع اقامت در شیراز و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به سایر احکام پرونده‌ فساد مالی آباده گفت: مهدی رهنما شهردار آباده، به ۸ سال حبس و انفصال از خدمات دولتی و جزای نقدی، مسلم لطفعلیان، ۴ سال حبس و ابطال معاملات، جهانشاه رئیسی به ۶ ماه حبس، محمدرضا ثابت اقلیدی به ۴ سال حبس و جزای نقدی و سید سعید حسینی به زندان و جزای نقدی، سعید جعفری شورباخلو به ۷٫۵ سال حبس و انفصال از خدمات دولتی محکوم شده‌اند.

این مقام قضایی با اشاره به مجرمین پرونده‌‌های اختلاس در بانک‌های استان فارس گفت: در بانک کشاورزی شعبه سپیدان هادی خسروی به عنوان رئیس وقت بانک به جرم جعل امضا و مشارکت در اختلاس و انفصال دائم از خدمات دولتی به ۸٫۵ سال حبس و علیرضا نباتی به اتهام سوءاستفاده مالی در یکی دیگر از شعب بانک کشاورزی به ۱۵ سال حبس تعزیری، جزای نقدی قانونی و انفصال۱۰ ساله از خدمات دولتی از جمله محکومیت افراد است.

القاصی‌مهر بیان کرد: پرونده‌ بانک کشاورزی شعبه‌ کوار نیز شهرام متکبرپور، علی‌اکبر فیروزی‌پور، محمد امین طهماسبی بیگلو به عنوان متهمان این پرونده به حبس و رد مالی، جزای نقدی محکوم و تعدادی از این افراد متواری و تحت تعقیب دستگاه قضایی و امنیتی قرار دارند.

وی به ۲۱ فقره کلاهبرداری در بانک تجارت به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال اشاره کرد و افزود: مهدی خدامی به عنوان کارچاق کن به ۴ سال حبس و جزای نقدی به شکات محکوم شد.

القاصی مهر با بیان اینکه موضوع دیگر پرونده کلاهبرداری و اختلاس گفت: در یکی از شعب بانک رفاه شیراز حسین بشات ، بهروز جعفری اهرمی‌زاده، علیرضا موسوی به حبس محکوم شده اند تمامی این افراد از خدمات دولتی و جزای نقدی محکوم و دو نفر از متهمان نیز متواری و تحت تعقیب پلیس هستند.

وی بیان کرد: برای پرونده کلاهبرداری شعب بانک ملی استان نیز جواد ایزدی به ۴سال حبس و صدیقه شهابی به ۲ سال حبس و جلیل آهنگرانی نیز به حبس و جزای نقدی محکوم و در حال گذراندن دوره محکومیت هستند.

رئیس کل دادگستری فارس تاکید کرد: معرفی متهمان و اعلام جرم گوشه‌ای از فعالیت دستگاه قضایی و برخورد با پرونده‌های مختلفین است که دادگستری فارس وظیفه دارد برحسب قانون با قاطعیت تمام برخورد کند.

انتهای پیام/تسنیم

شاید دوست داشته باشید:

هجوم ملخ‌های دریایی به استان‌های جنوبی ایران

به موازات خطر سیل، چند استان جنوبی با هجوم ملخ‌های دریایی و آسیب مزارع و مراتع روبرو هستند. جهاد کشاورزی […]

سلطان سکه اعدام شد /حکم اعدام وحید مظلومین ومحمد قاسمی دو مفسد اقتصادی

سلطان سکه اعدام شد حکم اعدام وحید مظلومین و محمد قاسمی دو مفسد اقتصادی سحرگاه امروز اجرا شد. به گزارش […]

شاهکاری دیگر از سایپا؛ تحویل گنجشک به جای قناری!

شاهکاری دیگر از سایپا؛ تحویل گنجشک به جای قناری! شرکت سایپا در بخشنامه‌ای قابل تأمل به نمایندگی‌ها اعلام کرد مشتریانی […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *