معرفی شدن اسامی 31 مفسد اقتصادی در استان فارس | وب سایت بنیتو

معرفی شدن اسامی ۳۱ مفسد اقتصادی در استان فارس

معرفی شدن اسامی 31 مفسد اقتصادی در استان فارس

رئیس کل دادگستری استان فارس اسامی برخی از مفسدان اقتصادی استان فارس را اعلام کرد که در این میان شهرداران سابق شهر صدرا و آباده نیز به چشم می‌خورد.

۳۱ مفسد اقتصادی در استان فارس معرفی شدند + اسامی
از شیراز، علی القاصی‌مهر ظهر امروز در نشست خبری با موضوع فعالیت دستگاه قضایی در برخورد با متهمین جرائم اقتصادی اظهار داشت: از آنجایی که برخورد و مبارزه با جرائم اقتصادی تنها وظیفه دستگاه قضایی نیست، تصمیم گرفته شده براساس ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی نام و محکومیت مفسدین اقتصادی اعلام شود.

رئیس کل دادگستری فارس گفت: منوچهر قائدی، شهردار سابق صدرا به جرم اختلاس، ارتشا، جعل امضا، جعل پروانه ساخت، دریافت ۲۱۰ سکه بهار ازادی، دریافت یک دستگاه اپارتمان به ارزش ۳۰۰ میلیون و عدم اعلام اختلاس در مجموعه تحت امر به دستگاه قضایی به ۳۱ سال حبس، انفصال از خدمات دولتی، ۲ سال تبعید به ایرانشهر، رد مال و جزای نقدی و همچنین منع اقامت در شیراز و خروج از کشور محکوم شد

وی با اشاره به مطلب فوق درباره پرونده اختلاس در حوزه شهرداری صدرا و شهرداری آباده گفت: ابراهیم فریدونی مدیر اجرایی وقت شهرداری صدرا و محمدرضا صفائیان به دو سال حبس و شلاق و تعلیق از خدمات دولتی و داریوش خاکسار به جزای نقدی و ۲ سال حبس و شلاق محکوم شدند.

القاصی‌مهر با بیان اینکه در پرونده شهرداری صدرا ۱۱ متهم شناسایی و دستگیر شدند افزود:طیبه آگین به ۲ سال حبس و شلاق، مصطفی رهنما به ۵ سال حبس و شلاق محکوم شدند و امین کشاورزی معاون فنی وقت شهرداری صدرا نیز به ۱۸ سال حبس تعزیری، جریمه‌ی نقدی و برای تکمیل کیفر به ۲ سال تبعید به ایرانشهر و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است. حسن دهقانی دبیر کمیسیون ماده ۱۰۰ وقت شهرداری صدرا نیز به تحمل ۹ سال حبس و جزای نقدی و انفصال دائم از خدمات دولتی و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

رئیس کل دادگستری فارس بیان کرد: حسن فریدونی آزاد به ۵ سال حبس تعزیری، اسماعیل مختاری به هفت سال حبس تعزیری، جزای نقدی محکوم شدند و اکثر این متهمان به انفصال از خدمات دولتی محکوم شدند و ۲ سال ممنوعیت سکونت در شهرستان شیراز برای آنان از سوی قاضی لحاظ شده است.

القاصی گفت: امید ترک‌زاده نیز به اتهام پرداخت رشوه به امین کشاورزی به حبس و ممنوعیت اقامت در شهرستان شیراز و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و سید حسن انجوی‌نژاد به اتهام فراهم کردن موجبات تحقق جرم به ۳ سال حبس و ۲ سال ممنوعیت اقامت در شهرستان شیراز و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور مورد محکومیت قرار گرفته‌اند.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه متهم ردیف ششم این پرونده برائت گرفته است، گفت: مسعود محمدی نیز در این پرونده به ۵ سال حبس تعزیری، جزای نقدی و ۳ سال انفصال از خدمات دولتی و ۲ سال منع اقامت در شیراز و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به سایر احکام پرونده‌ فساد مالی آباده گفت: مهدی رهنما شهردار آباده، به ۸ سال حبس و انفصال از خدمات دولتی و جزای نقدی، مسلم لطفعلیان، ۴ سال حبس و ابطال معاملات، جهانشاه رئیسی به ۶ ماه حبس، محمدرضا ثابت اقلیدی به ۴ سال حبس و جزای نقدی و سید سعید حسینی به زندان و جزای نقدی، سعید جعفری شورباخلو به ۷٫۵ سال حبس و انفصال از خدمات دولتی محکوم شده‌اند.

این مقام قضایی با اشاره به مجرمین پرونده‌‌های اختلاس در بانک‌های استان فارس گفت: در بانک کشاورزی شعبه سپیدان هادی خسروی به عنوان رئیس وقت بانک به جرم جعل امضا و مشارکت در اختلاس و انفصال دائم از خدمات دولتی به ۸٫۵ سال حبس و علیرضا نباتی به اتهام سوءاستفاده مالی در یکی دیگر از شعب بانک کشاورزی به ۱۵ سال حبس تعزیری، جزای نقدی قانونی و انفصال۱۰ ساله از خدمات دولتی از جمله محکومیت افراد است.

القاصی‌مهر بیان کرد: پرونده‌ بانک کشاورزی شعبه‌ کوار نیز شهرام متکبرپور، علی‌اکبر فیروزی‌پور، محمد امین طهماسبی بیگلو به عنوان متهمان این پرونده به حبس و رد مالی، جزای نقدی محکوم و تعدادی از این افراد متواری و تحت تعقیب دستگاه قضایی و امنیتی قرار دارند.

وی به ۲۱ فقره کلاهبرداری در بانک تجارت به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال اشاره کرد و افزود: مهدی خدامی به عنوان کارچاق کن به ۴ سال حبس و جزای نقدی به شکات محکوم شد.

القاصی مهر با بیان اینکه موضوع دیگر پرونده کلاهبرداری و اختلاس گفت: در یکی از شعب بانک رفاه شیراز حسین بشات ، بهروز جعفری اهرمی‌زاده، علیرضا موسوی به حبس محکوم شده اند تمامی این افراد از خدمات دولتی و جزای نقدی محکوم و دو نفر از متهمان نیز متواری و تحت تعقیب پلیس هستند.

وی بیان کرد: برای پرونده کلاهبرداری شعب بانک ملی استان نیز جواد ایزدی به ۴سال حبس و صدیقه شهابی به ۲ سال حبس و جلیل آهنگرانی نیز به حبس و جزای نقدی محکوم و در حال گذراندن دوره محکومیت هستند.

رئیس کل دادگستری فارس تاکید کرد: معرفی متهمان و اعلام جرم گوشه‌ای از فعالیت دستگاه قضایی و برخورد با پرونده‌های مختلفین است که دادگستری فارس وظیفه دارد برحسب قانون با قاطعیت تمام برخورد کند.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *