پوست کیوی؛ آشنایی با خواص شگفت انگیز پوست کیوی و معجزه های آن و فواید بسیار عالی

omid-k بهداشت و درمان, علمی پزشکی , , , , , , , ,

خیلی از افراد پوست کیوی را نمی خورند ولی باید بدانید که پوست کیوی خیلی خواص دارد و می کتواند باعصی پیشگیری از سرطان شود و برای کاهش وزن هم موثر است.

اطلاعاتی در مورد پوست کیوی که شاید نمی دانید
وقتی که کیوی می خرید و آن را به خانه می برد احتمالا قبل از خوردن، پوست آن را بطور کامل می کند ولی بعد از خواندن این بخش دیگر هرگز این کار را انجام نمی دهد.
اما چرا پوست کیوی پر خواص است؟ پوست کیوی چه خواصی دارد و چرا باید پوست کیوی را بخوریم؟
پوست کیوی
کیوی با با پوست بخوریم؟
تمام فواید و خواص پوست کیوی
کاهش وزن و تقویت دستگاه گوارش به دلیل فیبر بالا:
در پی تحقیقات معلمو شده است که پوست نازک و پرز دار کیوی برای خوردن مناسب است و هم دارای خواص ارزشمندی است، پوست کیوی کرکی و پرزدار است و خیلی جالب و اشتها برانگیز نیست، اما مهم این است که این پوست نازک درست مانند خوردن یک سیب، هنگامی که تصمیم می گیرید کل میوهرا بخورید، به مقدار سه برابر فیبر دریافت می کنید. در مقایسه با مصر، تنها گوشت میوه کیوی و همین خاصیت دلیلی است که برای استفاده از آن با حدف احساس یری و کمک به کاهش وزن و بهبود کارکرد دستگاه گوارش می توانید بهره بگیرید.
پوست کیوی
فواید پوست کیوی
خواص شگفت انگیز پوست کیوی
پوست کیوی پر از ویتامین C است که آنتی اکسیدانی قوی است و می تواند با بیماری های مبارزه بکند و باعث دیر پیر شدن شما شود، به جز اینکه استفاده کردن از آن به صورت موضعی و مالیدن بر روی پوست سبب زیبایی می شود، بلکه اسفاده خوراکی از آن هم مقدار زیادی آنتی اکسیدان به بدن شما می رساند و باعث کاهش سرعت پیری سلول های پست و بدن می شود.
ویتامین E پوست کیوی باعث پیشگیری از سرطان می شود
کیوی یکی از منابع ویتامین E است که باعث پیشگیری از سرطان می شود اما این مسئله مورد نظر ما نیست بلکه مهم این است که بخش زیادی از ویتامین E در پوست ان نهفته است، پس توصیه می کنیم پوست را خوب بشویید و ان را مصرف کنید.

پوست کیوی

اطلاعاتی در مورد پوست کیوی

چه افرادی بهتر است کیوی و پوست کیوی نخورند؟
افرادی که با خوردن کیوی و یا پوست آن دچار مشکل می شوند بهتر است از خوردن این میوه اجتناب ککند. کیوی مقدار زیادی اگزالات دارد که این ماده طبیعی باعث تجمع و تمرکز زیاد مایعات در بدن می شود و باعث بروز بعضی از مشکلات می شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم کسانی که مشکلات کلیوی یا مرتبط با کیسه صفرا دارند این میوه را نخورند. خوردن این میه با پوست یا بدون پوست برای افرادی که مستعد سنگسازی در مجاری ادرار هستند توصیه نمی شود.
نحوه استفاده از کیوی
کیوی چه به تنهایی و چه در سالاد میوه، بسیار عالی است اما می توانید با دستورالعمل های جدید، دسر و خوراکی های دیگر با کیوی را هم امتحان کنید به این ترتیب شما می توانید انوا ویتامین، روی و منیزیم را از آن وارد بدن کنید.

شاید دوست داشته باشید:

۵ سوال متداول در مورد جوانسازی واژن

زیبایی, پوست, مو ۵ سوال متداول در مورد جوانسازی واژن در مورد جوانسازی واژن چه می دانید؟ برای بسیاری از […]

هجوم ملخ‌های دریایی به استان‌های جنوبی ایران

به موازات خطر سیل، چند استان جنوبی با هجوم ملخ‌های دریایی و آسیب مزارع و مراتع روبرو هستند. جهاد کشاورزی […]

۶ عاملی که جلوی لاغر شدن شکم را می‌گیرند

آب کردن چربی های شکم نه تنها به بهتر شدن ظاهرمان کمک می کند، بلکه برای سلامتی ما هم مفید […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *