اخبار

سال ۱۴۰۰ هیچ مددجوی فاقد مسکن در استان بوشهر نخواهیم داشت

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دیر، احمد لطفی صبح امروز در نشست هم‌اندیشی ستاد جشن نیکوکاری کمیته‌امداد شهرستان دیر، با بیان اینکه پیام اصلی انقلاب رسیدگی به محرومان است، اظهار داشت: مردم دیر با ۷۸ درصد مشارکت در حوزه احسان و نیکوکاری نسبت به سال قبل در مقایسه با شهرستان‌های دیگر پیشتاز هستند.

مدیرکل کمیته‌امداد استان بوشهر بیان کرد: سالانه حداقل بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد نسبت به سال گذشته شاهد شرکت بیشتر مردم استان در برنامه‌های کمیته‌امداد هستیم که همین امسال تا پایان دی‌ماه بالای ۷۰ درصد مشارکت مردم نسبت به سال قبل بیشتر بود.

وی با اشاره به برگزاری جشن عاطفه‌ها با شعار «عیدی برای همه» در استان، عنوان کرد: وجود حلقه نیکوکاری فقط در حوزه مدیران و مسؤولان کافی نیست و باید این حلقه مردمی شود و همه افراد محله‌ها، فعالان اجتماعی، معتمدین، پایگاه‌های مقاومت بسیج، شوراها و دهیاران پای کار باشند.

لطفی با اشاره به لزوم عمومی شدن جشن‌های احسان و نیکوکاری، خاطرنشان کرد: به برکت نظام مقدس اسلامی در حوزه‌های زیرساخت‌ها و امکانات واقعا به اندازه کافی پیشرفت کرده‌ایم و اکنون باید تلاش کنیم در حوزه خیر و احسان پیشرفت‌های بیشتری داشته باشیم.

مدیرکل کمیته‌امداد استان بوشهر گفت: در سال‌های اخیر در حوزه مسکن اقدامات بسیار گسترده‌ای انجام داده‌ایم و در استان بیش از سه هزار واحد مسکونی احداث و یا در حال ساخت  است.

وی با اشاره به احداث یا در حال ساخت بودن هزار تا هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مددجویی با همکاری سپاه، ادامه داد: احداث این واحدها طبق تفاهم‌نامه‌ مشترک منعقدشده با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و استانداری بوشهر اجرایی شده‌است و دوهزار واحد با همکاری استانداری ساخته می‌شود که هزار واحد آن تحویل داده شده و تا سال ۱۴۰۰ هیچ خانواده‌ مددجوی کمیته‌امداد که مشکل مسکن داشته باشد، نخواهیم داشت.

لطفی بیان کرد: تعدادی از مددجویان کمیته‌امداد دیر زمینی برای احداث مسکن ندارند که انتظار است شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در این زمینه ورود کرده و همکاری کنند.

انتهای پیام/

 

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن