اخبار

اختصاص یک‌میلیارد تومان برای روشنایی سراب گیان نهاوند

به گزارش خبرگزاری فارس از نهاوند، بعد از ظهر امروز و در ششمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی عملیات اجرایی فاز دوم تامین روشنایی فضای داخلی سراب گیان نهاوند توسط معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار همدان آغاز شد.

مدیر شرکت توزیع برق نهاوند در این آیین گفت: به منظور تکمیل این طرح که از زیرساخت‌های لازم برای رونق گردشگری نهاوند محسوب می‌شود یک‌میلیارد تومان منظور شده است.

رضا شیردره گفت: سراب گیان یکی از مراکز عمده گردشگری شهرستان نهاوند است که تامین روشنایی آن یکی از شرایط لازم برای ارتقای امنیت و بالا بردن مدت ماندگاری گردشگر در منطقه است.

وی با بیان اینکه فاز اول روشنایی فضای داخلی سراب گیان تابستان امسال با یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در سرچشمه سراب اجرا شد در خصوص تامین روشنایی جاده سراب نیز گفت: با توجه به نقش روشنایی در تامین امنیت و آرامش خاطر گردشگران و افزایش مدت اقامت آنها، سال گذشته مسیر شهر گیان تا سراب به مسافت چهار کیلومتر کمتر از ۲۰ روز برق‌کشی شد.

مدیر شرکت توزیع برق نهاوند گفت: از سال ۹۶ تاکنون ۲۲ میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان در حوزه برق هزینه شده و میزان خاموشی نیز از ۲/۴ دقیقه در روز به ۱/۰۳ کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز اظهار کرد: تامین برق زیرساخت‌های صنعتی و بخش‌های اقتصادی از برنامه‌های شرکت توزیع برق استان است که مطابق با سند راهبردی اجرا می‌شود.

محمدمهدی شهیدی با بیان اینکه استان همدان به لحاظ جذب اعتبارات طرح‌های برق در جایگاه سوم کشور قرار دارد افزود: از مجموع ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در حوزه برق، موفق شدیم ۱۶۰ میلیارد تومان برای اجرای ۱۱۵ پروژه برق در استان همدان جذب کنیم و پس از استان تهران و اصفهان در جایگاه سوم کشوری قرار گیریم.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های اجرا شده در بخش توزیع هستند گفت: فعالیت‌های توزیع برق بر اساس سند راهبردی وزارت نیرو اجرا می‌شود که یکی از این موارد در بخش شهرک‌های صنعتی است که برق مورد نیاز آنها تامین شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان افزود: بخش دوم توزیع برق صورت گرفته مربوط به تامین برق شهرک‌های گلخانه‌ای و طرح‌های گلخانه است که برای ۹/۷ مگاوات برق پیش‌بینی شده است.

وی به تامین برق بخش گردشگری اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه تامین روشنایی مراکز گردشگری نقش اساسی در رونق گردشگری دارد لذا در شهرستان نهاوند تاکنون در سراب گیان و گاماسیاب روشنایی سراب‌ها تامین شده و عملیات اجرایی سراب‌های گیان و گاماسیاب نیز به کلنگ‌زنی شده است.

انتهای پیام/ ۳۱۴۰/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن