اخبار

اذعان استاندار آذربایجان‌شرقی به گرانی اینترنت

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدرضا پورمحمدی امروز در آیین بهره‌برداری از طرح‌ها و پروژه‌های حوزه ارتباطات استان اظهار داشت: در اکثر کشورهای دنیا استفاده اینترنت پرسرعت با کمترین هزینه و در فضای رقابتی اپراتورهای ممکن است اما در کشور ما متاسفانه رقابت بر افزایش هزینه‌های اینترنت است.

وی با اشاره به موقعیت اینترنت در روستاهای استان گفت: هنوز پوشش کاملی در بخش اینترنت در روستاهای آذربایجان‌شرقی اتفاق نیفتاده و این نقیصه بخصوص در شمال و شمال‌غرب استان کاملا محسوس است.

پورمحمدی گذر از انقلاب صنعتی و ورود به انقلاب فناوری‌ها نو را در دنیای کنونی یادآورد شد و تاکید کرد: در حال حاضر رگه‌های حیاتی هر کشوری وابسته به پیشرفت‌هایی است که در این حوزه اتفاق می‌افتد و فناوری اطلاعات و ارتباطات برگ برنده کشورها برای پیشرفت است.

استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: دستیابی به این برگه برنده در موقعیت کنونی کشور ما دوچندان

حیاتی و دارای اهمیت است چرا که در فضای کنونی تمام بخش‌های صنعت، تجارت،​ علم،​ فرهنگ و … و حتی فضای کسب و کار وابسته و ملزوم این حوزه است.

وی توسعه در تمام زیرساخت‌ها از جمله برق،​ آب، فاضلاب و … را در حال حاضر منوط به زیرساخت‌های ICT و فناوری اطلاعات دانست و تصریح کرد: طرح‌ها و پروژه‌هایی که امروز در این بخش در استان به بهره‌برداری می‌رسد مطمئنا تمام حوزه‌ها، بخصوص فضای کسب و کار را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

امروز با حضور استاندار و مسئولان حوزه ارتباطات استان  ۱۹ پروژه در قالب طرح‌های متعددی در بخش مخابرات با سرمایه‌گذاری ۸۶۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید که از جمله می‌توان به پروژه توسعه خدمات عمومی، اجباری در روستاها( uso)، افزایش شبکه فیبرنوری روستایی، شهری و اصلی، بهره‌برداری از ۱۶ سایت مخابراتی جدید در حوزه شهری و روستایی، ارتقاع تکنولوژی سایت‌های فعلی و … اشاره کرد.

انتهای پیام/۶۰۰۱۴

 

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن