اخبار

از حافظه تجهیزات هوشمند برای نگهداری اطلاعات شخصی استفاده نکنید

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سیدمصطفی مرتضوی اظهار داشت: تاکنون تعداد زیادی مرجوعه قضائی مبنی بر سوء استفاده از اطلاعات شخصی کاربران به پلیس فتا واصل شده که نشان می‌دهد از اطلاعات شهروندان سوء استفاده شده است.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان عنوان داشت: متاسفانه برخی از شهروندان در حفظ و نگهداری از اطلاعات شخصی و خصوصی خود احتیاط لازم را ندارند که زمینه ساز وقوع جرائمی مانند تهــدیـد، اخـاذی و هـتـک حـیـثـیت افراد می‌شود.

وی افزود: بهتر است برای حفظ اطلاعات مهم خود نسبت به تهیه یک دستگاه هارد اقدام کرده و همه اطلاعات مهم و خصوصی خود را درون این حافظه نگهداری کنند و ضمن رمزگذاری آن ، در محل امن و مناسبی نگهداری کنند.

رئیس پلیس فتای اصفهان توصیه کرد: از ارسال تصاویر شخصی و خصوصی خود در محیط شبکه‌های اجتماعی و پیامرسان‌ها خودداری کنند و محیط این شبکه‌ها را محیط امن و قابل اعتماد تصور نکنند زیرا ممکن است از این طریق اطلاعاتشان در اختیار سودجویان قرار گیرد و در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در فضای مجازی و یا نیاز به مشاوره، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir ، لینک ثبت گزارش‌های‌ مردمی اعلام کنند.

انتهای پیام/۶۳۰۸۶/ج/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن