اخبار

اعزام ۱۲ گروه پزشکی خادمیاران رضوی به مناطق محروم خراسان‌جنوبی

محمدعلی ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: محرومیت‌‌زدایی در حوزه سلامت یکی از مهم‌ترین اهداف نمایندگی آستان قدس رضوی است که در این راستا گروه‌های پزشکی خادم‌یاران رضوی با هدف افزایش ضریب سلامت در مناطق محروم سازماندهی و اعزام می‌شوند.

وی بیان داشت: کانون خادمیاری سلامت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان‌جنوبی متشکل از ۷۷ پزشک، داندانپزشک، پرستار، ماما و کادر درمانی است که در قالب تیم‌های خدمات‌دهی، ساماندهی شده‌اند.  

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان‌جنوبی از اعزام ۱۲ تیم پزشکی و دندانپزشکی به مناطق محروم و مرزی استان خبر داد و مطرح کرد: طی ۱۰ ماهه امسال ۲۷ ایستگاه سلامت در مناسبت‌های مختلف در سطح استان برپا شده و خادمیاران با حضور در مکان‌های مختلف به انجام خدمات مشاوره پزشکی رایگان پرداختند.

ابراهیمی با اشاره به ارائه چهار هزار و ۵۸۰ مورد خدمات درمانی و بستری به نیازمندان استان، گفت: همچنین ۲۶ هزار و ۲۰۰ مترمربع کار عمرانی توسط اردوهای جهادی خادمیاران در استان انجام و ۱۵ هزار و ۸۰۷ بسته مواد غذایی در بین مردم مناطق محروم توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه تهیه و توزیع ۴۹۰ رأس گوسفند جهت عقیقه برای متقاضیان و توزیع بین محرومان استان نیز از ابتدای سال انجام شده، خاطرنشان کرد: ۴۵۰ نفر از خادمیاران در قالب گروه‌های جهادی به مناطق سیل‌زده خراسان‌جنوبی و مناطق مختلف کشور اعزام شده‌اند.

انتهای پیام/۶۹۰۳۹/ح

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن