اخبار

افتتاح ۴ پروژه عمرانی در شهرستان ری

به گزارش خبرگزاری فارس، چهار پروژه عمرانی با حضور محمد تقی زاده معاون عمرانی استانداری تهران، حسین توکلی فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی دیگر از مسئولان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

پروژه بلوار روستای قلعه نوچمن به طول ۵۰۰ متر با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و پروژه بازگشایی جاده روستای تورقوز آباد به عبدل‌آباد به طول ۲ کیلومتر با اعتبار ۳ میلیارد و چهارصد میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

همچنین در راستای بهبود کیفیت آب شرب منطقه پروژه مخزن آب ۴۰۰۰ مترمکعبی باقرشهر با اعتبار ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افتتاح شد.

پروژه افتتاح ساختمان چندمنظوره دهیاری صالح‌آباد شرقی بخش مرکزی ری با زیربنای ۱۰۰۰ مترمربع و اعتبار ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

حسین توکلی فرماندار ری در حاشیه افتتاح این پروژه‌ها در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۱۴۶ پروژه در ایام‌الله دهه فجر در شهرستان ری افتتاح می‌شود که به‌موجب آن یک هزار و ۱۲۶ نفر مشغول به فعالیت می‌شوند.

 وی با بیان اینکه اعتبارات مطلوبی در حوزه ارزش‌افزوده به مجموعه مدیریت روستایی و شهری از طریق قانون مالیات بر ارزش‌افزوده پرداخت می‌شود، اظهار کرد: باتوجه به اینکه در حوزه روستایی از جمعیت خوبی برخورداریم، در سطح روستاهای شهرستان ری تلاش شده که برنامه‌های متنوعی ازجمله عمرانی، بهداشتی، ورزشی و فرهنگی برای بهره‌مندی مردم از خدمات و امکانات انجام شود.

وی گفت: برنامه و اهداف پروژه‌ها در ایام‌الله دهه فجر در راستای اصلاح و بهبود ورودی روستاها، ایجاد معابر ایمن در روستاهای شهرستان ری، پروژه‌های بهداشتی و درمانی، سوله‌های ورزشی و کارگاه‌های کارآفرینی است.

توکلی با اشاره به لزوم بهبود کیفیت آب شرب در روستاها تصریح کرد: بهبود کیفیت آب شرب در روستاهای شهرستان ری با همکاری شرکت آب و فاضلاب در حوزه روستاها و در زمینه بهسازی شبکه در حال اجرا است و بخشی از آن نیز در ایام‌الله دهه فجر اجرایی می‌شود.

فرماندار ری خاطرنشان کرد: به‌واسطه بافت جمعیتی خوبی که در حوزه روستایی داریم، مجموعه رشد و توسعه امکانات در حوزه زیرساختی اجرایی می‌شود و تلاش می‌شود تا آرامشی که مردم در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیاز دارند در توسعه روستاها لحاظ شود.

انتهای پیام/گ

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن