اخبار

انقلاب با حضور تمام مردم ایران پیروز شد/ منزل شهیدمدنی به «خانه انقلاب» تبدیل شود

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، علی آقامحمدی امشب در نخستین گردهمایی بزرگ پیشکسوتان انقلاب اسلامی در همدان با بیان اینکه شهیدبهشتی شخصیتی بود که برای نخستین بار انتقال تجربیات را انجام داد اظهار کرد: باید در این مسیر با برنامه و هدفمند پیش رفت.

وی با اشاره به مجاهدت و تلاش‌های شهید مدنی در همدان گفت: با ایجاد «خانه انقلاب» در منزل شهیدمدنی و سازمان‌دار کردن کار، انتقال تجارب انقلابی به صورت مداوم ادامه خواهد یافت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جمعی هستند که باید انقلاب را از زبان همه آن‌ها شنید افزود: در پیروزی انقلاب اسلامی هر کس به اندازه خود کمک می‌کرد، اما نقش روحانیت برجسته بود به طوری که باید این نقش مهم با جزئیات و بدون اغراق بیان شود.

وی از تلاش‌ها و مبارزات آیت‌الله آخوندملاعلی معصومی همدانی سخن به میان آورد و تصریح کرد: تنها نباید به افراد زندان رفته در مبارزه با رژیم شاهنشاهی بسنده کرد، بلکه باید همه روایت خود از انقلاب را بیان کنند و این اتفاق در «خانه انقلاب» رخ می‌دهد.

آقامحمدی با بیان اینکه انقلاب اسلامی رویدادی بزرگ در جهان است ادامه داد: تمام مردم ایران در این رویداد عظیم شرکت کردند و نشان دادند جوهره ملت ایران دینی، انقلابی و ضدآمریکایی است.

وی با اشاره به فعالیت‌های انقلابی همدان گفت: ما از وقایع ۳۰ مهر ۵۷ در همدان زیاد داریم، بسیاری از خاطرات ماندگار باید ثبت شود و مانند کتاب‌های ابوالفتح مومن، این نویسنده انقلابی همدانی ثبت شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه همدان شهر اولین‌هاست گفت: در جریان هسته‌ای؛ شهید احمدی‌روشن، در دفاع از حرم؛ شهید همدانی، در جریان دانش‌آموزی حماسه ۳۰ مهر ۵۷، نخستین پرواز برای مقابله با دشمن بعثی، نخستین زن مبارز و انقلابی چون خواهر دباغ و… به همدان بازمی‌گردد.

وی با اشاره به اینکه هیچ کس جز خداوند متعال نمی‌تواند زحمات انقلابیون را جبران کند اظهار کرد: باید همه انقلابیون در منزل خود یک جلسه قرآنی راه‌اندازی کنند.

آقامحمدی با اشاره به اینکه امروز شاهد برکت روزافزون جلسات قرآنی مرحوم مسکین هستیم افزود: در جلسات رو در رو می‌توان در انسان‌ها تحول ایجاد کرد و نمونه بارز آن دعای ندبه‌ای است که شهیدمدنی راه‌اندازی کرد.

وی با تأکید بر اینکه باید جوانان عهده‌دار امور شوند ادامه داد: مبارزه با استکبار و رشد و پیشرفت ایران اسلامی در گرو برخورداری از روحیه انقلابی و وجود جوانان مومن و متعهد است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نابودی آمریکا از ساقط کردن شاه ساده‌تر است تصریح کرد: آمریکا احمق است چراکه فکر می‌کرد با ترور سردارسلیمانی به اهداف خود دست می‌یابد، اما این انقلاب تمام نمی‌شود، مگر با رحلت امام و یا شهادت شهیدبهشتی انقلاب تمام شد؟

وی با اشاره به اینکه تفکر انقلابی ما تنها به ایران محدود نمی‌شود ادامه داد: قدرت آمریکا کجا بود؛ اگر داشت مساله ونزوئلا را حل می‌کرد، آمریکا هیچ پرونده‌ای که باز کرده را نبسته است.

آقامحمدی در ادامه سخنانش با بیان اینکه انقلابیون اکثریت بودند و تنها نام اقلیت برده می‌شود گفت: ما به همه آن‌ها بدهکاریم، بیایید امشب از خدا بخواهیم هرچه برای انقلاب کردیم، ۱۰ برابر انجام دهیم.

وی با تأکید بر اینکه نباید بگذاریم انقلابیون گوشه خانه بیفتند اظهار کرد: باید یاد کنیم از همه این افراد و نباید بگذاریم تنها بمانند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دشمن برای ۲۲ بهمن امسال نقشه‌های بسیاری کشیده است گفت: باید با حضور دشمن‌شکن خود بار دیگر برنامه‌های استکبار و منافقان را نقش بر آب کنیم.

انتهای پیام/۸۹۰۴۰/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن