اخبار

تئاتر فجر| حواشی حضور وزیر فرهنگ در جشنواره تئاتر فجر

به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، «سیدعباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفتمین شب از برپایی جشنواره بین المللی تئاتر فجر پس از حضورش در تالار وحدت به تئاتر شهر آمد. به دلیل حضور وزیر نمایش سالن قشقایی «صدمین سالگرد فتح گریه» با تأخیر آغاز شد و البته مخاطبان زیادی به تماشای این نمایش نشستند هر چند که خیلی هم این نمایش به جز صحنه های بصری و دکور کار به دل مخاطبان ننشست.

صالحی پس از تماشای نمایش با تعجب از حضور این تعداد خبرنگار برای مصاحبه از شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی خواست تا در کنارش قرار بگیرد و به شوخی مطرح کرد که به او تقلب برساند. وی در حاشیه این مصاحبه با رسانه ها از کرمی پرسید که آیا این همه مخاطب نمایش برای حضور او آمده بودند یا همه نمایش ها این اندازه مخاطب دارد؟ وی در جای دیگری زمانی که به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر بودجه پاسخ می داد مطرح کرد که آقای کرمی در جریان وضعیت مالی هستند و شرایط را تایید میکنند اما زمانی که شهرام کرمی عکس العملی نشان نداد ، صالحی با طرح شوخی گفت : آقای کرمی قدری خشکسالی را تایید میکنند؟!

وی همچنین درباره بحث شفاف سازی مالی نیز خیلی کلی پاسخ داد و گفت: خبرنگاران مطالبه کنند تا ریز وضعیت مالی در اختیارشان قرار بگیرد.

صالحی همچنین درباره بحث دو دستگی بین هنرمندان در فجر و انصراف یک تعداد از هنرمندان گفت: ترجیح دادم در این زمینه مستقیم وارد نشوم و از در صلح و همدلی کارها را پیش ببریم.

همچنین این نمایش دو مهمان ویژه دیگر نیز داشت، فریبا رحمان پور مشاور ویژه امور بانوان و خانواده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و حانیه سامعی مشاور وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر حضور پیدا کردند و نظاره گر این نمایش شدند.

نامزدهای مسابقه پوستر جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

ابراهیم حسینی مدیر بخش مسابقه و نمایشگاه پوستر و سایر اقلام تبلیغاتی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شش نامزد نهایی این بخش را اعلام کرد. به این ترتیب پوریا احمدیان برای پوستر نمایش «اولئانا»،محمد افشار برای پوستر نمایش «آکتور استودیو»، مریم برادران برای پوستر نمایش «کنتر باس»، رسول حق‌جو برای پوستر نمایش «کات کبود»، مهدی دوایی برای پوستر نمایش «تالار۴۴۸»، مهدی رایگانی برای پوستر نمایش «به وقت پازولینی» در این بخش نامزد دریافت جایزه شدند.

تهیه کننده فنلاندی تئاتر: ایران و فنلاند تشابه تاریخی زیادی دارند

بخش بازار بین المللی هنرهای نمایشی ایران که از ۱۳ بهمن در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر آغاز به کار کرده میزبان هنرمندان و مسئولین کشورهای مختلف در عرصه تئاتر است. روز گذشته جوکا هاید هی‌تی تهیه کننده باسابقه تئاتر فنلاندی درباره تشابه تاریخی تئاتر ایران و فنلاند گفت: فنلاند بخشی از اسکاندیناوی نیست و ما همچون تاریخ غنی ایران پیشینه تاریخی زیادی داریم. تئاتر ما در قرن ۱۹ توسط فنلاندی‌های سوئدی زبان شکل گرفت. تئاتر فنلاند را به عنوان «تئاتر مردمی» می‌شناسیم. در فنلاند حدود ۸۰۰ تئاتر در سال برای جوانان داریم. 

به استثنای بخش بین الملل و خیابانی، سایر بخش های جشنواره چندان هم روز گذشته توفیقی نداشتند و خیلی از سالن ها بلیت فروشی شان به پایان نرسید.
بخش بازار بین المللی سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر امروز پنجشنبه ۱۷ بهمن ماه به کار خود پایان می دهد.

انتهای پیام/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن