اخبار

تولید و اشتغال اصلی‌ترین راهبرد بنیاد مستضعفان/ توجه ویژه رهبر انقلاب بر توسعه «نهبندان»

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، پرویز فتاح امشب در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی از اظهار ارادت خود به مردم استان خراسان‌جنوبی سخن به میان آورد و اظهار داشت: ما به این استان علاقه‌مند هستیم و این دلبستگی به‌خاطر مردم است.

وی بیان داشت: این مردم برای نظام جمهوری اسلامی مایه خیر، برکت و مباهات هستند و آنجایی که نظام فداکاری می‌خواسته مردم استان حضور داشته و همچنین در تمام عرصه‌های سیاسی و اجتماعی نیز در خدمت رهبری و نظام هستند.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور ضمن ابراز امیدواری از حضور مردم استان خراسان‌جنوبی در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه و انتخابات مجلس شورای اسلامی، مطرح کرد: دنیا می‌خواهد ببنید مردم در این مناسبت‌های پیش رو چگونه عمل خواهند کرد و مردم ایران با حضور پرشور خود برنامه‌های دشمنان را نقش بر آب خواهند کرد.

فتاح با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی بارها و بارها به من و برخی مسؤولان بر لزوم توجه به برخی از مناطق خراسان‌جنوبی چون نهبندان تأکید کرده‌اند، تصریح کرد: علی‌رغم اینکه هفت ماه از مسؤولیتمان در بنیاد می‌گذرد نمی‌تواستیم به همه جا سفر کنیم و به‌دنبال این بودم وقتی به استان خراسان‌جنوبی سفر می‌کنیم بتوانیم پاسخ منطقی به سؤالات عالمانه آیت‌الله عبادی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه همکاران ما مطالعاتی در استان آغاز و مقدماتی را فراهم کردند که بنیاد بتواند نسبت به قبل بهتر عمل کند، اضافه کرد: گذشته را زیر سؤال نمی‌بریم حتما بنیاد منشأ اثرات و فعالیت‌هایی بوده ولی ما می‌خواهیم این برکات بیشتر شود.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور بیان داشت: ما نباید به اینکه در فلان روستا آب و برق و گاز و سایر زیرساخت‌های لازم برده‌ایم اکتفا کنیم بلکه اساسی‌تر و مهم‌تر از آن موضوعاتی چون تولید، اشتغال و افزایش درآمدهای مردم در مناطق محروم و نیازمند است و این استان نیز دارای قابلیت‌های زیادی است که باید به جایگاه واقعی خود برسد.

فتاح با تأکید بر اینکه در بنیاد مستضعفان در حد وسع‌مان در بحث محرومیت‌زدایی تلاش می‌کنیم، مطرح کرد: هر آنچه از محرومیت‌زدایی در روستاهای خراسان‌جنوبی و شهرستان‌های آن رخ داده بسیار امیدآفرین و مطلوب بوده ولی نقطه نهایی کار نیست.

وی خاطرنشان کرد: در مورد خراسان‌جنوبی تمرکز بنیاد مستضعفان بر محرومیت‌زدایی از شهرستان درمیان با فعالیت‌های ویژه بنیاد علوی است و البته سایر مناطق نیز مد نظر خواهد بود.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور با اشاره به اینکه شاید اصلی‌ترین مسئله بنیاد مستضعفان در این استان مربوط به املاک باشد، توضیح داد: با توجه به اینکه مسؤولیت بخش املاک بنیاد بر عهده یکی از استانداران پیشین خراسان‌جنوبی است و بر آن اشراف کامل دارد لذا حتما سفری به این استان خواهند داشت.

فتاح با بیان اینکه املاک بنیاد مستضعفان در خدمت توسعه می‌باشد نه مانعی برای توسعه، مطرح کرد: املاک و زمین‌های در اختیار طاغوت‌ها نتوانست هیچ مشکلی را از آنان حل کند و از این جهت از دیدگاه ما ارزش زمین‌ها و املاک بنیاد مستضعفان تنها در گره‌گشایی از امور مردم و به‌خصوص محرومان است.

وی خاطرنشان کرد: این قول را می‌دهیم چشم‌داشت خاصی به این زمین‌ها نداریم و اگر منافعی است در استان بچرخد البته مالک زمین‌ها ما نیستیم و در اساسنامه این زمین‌ها در خدمت ولی فقیه است ولی آقایی که ما داریم و می‌شناسیم قلب و ذهنشان این است که این زمین‌ها به نفع مردم باشد.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور اعلام کرد: بن‌بستی وجود ندارد و مهم نگاه ما است، در این دوره جدید بیشتر می‌خواهیم بر روی این مدل متمرکز شویم و برای مردم سرافزار این استان خدمت کنیم چرا که شایسته این خدمات هستند.

انتهای پیام/۶۹۰۳۹/ح

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن