اخبار

جاده اصلی داراب – زرین‌دشت به بهره‌برداری رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از داراب، جاده اصلی داراب – زرین‌دشت از پروژه‌های عمرانی دهه فجر، عصر امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار فارس، نماینده مردم داراب و مسؤولان استانی و محلی افتتاح شد.

وزیر راه و شهرسازی در مراسم بهره‌برداری از این پروژه اظهار داشت: جاده داراب – زرین‌دشت با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان احداث شده و طول این محور که از مسیرهای اصلی دو شهرستان به شمار می‌آید، ۱۰ کیلومتر است.

محمد اسلامی ادامه داد: در این منطقه عملیات اجرایی بخش دیگری از جاده اصلی داراب – زرین‌دشت به طول ۱۶ کیلومتر با اعتبار ۴۳ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

وی  بابیان اینکه راه‌آهن داراب از پروژه‌هایی است که مدتی قبل مصوب شده است، گفت: طرح مطالعاتی راه‌آهن داراب در دستور کار قرار گرفته و پس از تکمیل طرح، تامین اعتبار انجام می‌شود.

اسلامی بیان کرد: هم‌اکنون در سطح استان فارس ۴۸۰ کیلومتر بزرگراه در دست احداث است و عملیات اجرایی۱۲۴ کیلومتر بزرگراه نیز به زودی آغاز می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: شهرستانهای داراب و زرین‌دشت در حیطه راهسازی از شهرستانهای مورد توجه و تاکید دولت است و در حال حاضر این دو شهرستان، بیشترین پروژه‌های راهسازی استان فارس را به خود اختصاص داده است.

به گزارش فارس، خاکبرداری جاده داراب – زرین‌دشت  به طول ۵ هزار و ۳۳۶ مترمربع و خاکریزی آن به طول ۲۲۷ هزار مترمربع انجام شده و ۴ و نیم کیلومتر از این مسیر با استفاده از نیوجرسی(سازه بتنی) احداث شده است.

همچنین محور جنت‌شهر به طول ۲۰ کیلومتر، جاده فسارود به طول ۱۶ کیلومتر، سه‌راهی دولت آباد به طول ۱۸ کیلومتر، سه کیلومتر جاده داراب به زرین‌دشت و چهار کیلومتر کمربند جنوبی با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان مجموع پروژه‌های راهسازی در دست اجرا در شهرستان داراب است.

انتهای پیام/۹۸۳۱۱۰

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن