اخبار

خبر خوب| خودکفایی در تولید شیشه‌های دی‌الکتریک در بندرعباس

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در اقدامی جهادی با هدف عبور از تحریم های خارجی در تامین شیشه‌های دی الکتریک قابل استفاده در دستگاه ازون‌زنی موفق به تولید این محصول در داخل کشور شد.

 جهانگیری مدیر تصفیه‌خانه آب بندرعباس در همین زمینه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: دستگاه ازون‌زنی با هدف بهبود کیفیت آب بندرعباس بخصوص در فصول گرم سال استفاده می‌شود و درون آن شماری از ستون‌های شیشه‌ای قرار دارد که از پوشش خاصی از ماده‌ای آلی در آن قرار گرفته و انحصار تولید آن در اختیار چند کشور غربی بود.

این شرکت‌های غربی با گسترش دامنه تحریم‌ها از فروش این ستون‌های شیشه‌ای به کشورمان خودداری می‌کنند که به همت دو شرکت دانش‌بنیان داخلی و با پیگیری و تست مستمر محصولات مشابه تولید داخل در تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس، در نهایت این محصول در داخل کشور تولید و ضمن خودکفایی ملی در تولید این کالای استراتژی، از خروج سالانه مبالغ فراوانی ارز نیز جلوگیری شد.

در صورت عدم وجود چنین محصولی، دستگاه ازون‌زنی تصفیه‌خانه فاضلاب آب بندرعباس از مدار خارج می‌ماند اما اکنون با تولید این محصول ویژه، امکان بهره‌مندی از دستگاه ازون‌زنی فراهم است.

انتهای پیام/ ۳۲۶۴

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن