اخبار

روایت جشنواره‌ای که از « پوست» آغاز و در «کشتارگاه» تمام می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، تا سال گذشته زنجان یک میلیون نفری فقط از وجود یک سینما برخوردار بود تا اینکه از سال قبل تعداد سینماهای زنجان پس از سال‌ها غریبی هنر هفتم در زنجان به ۲ باب افزایش یافت.

جمعیت یک میلیون نفری که تنها از وجود یک سینمای ۲۳۱ نفره «سینما بهمن» برخوردار بود، از سال قبل با افتتاح «سینما روشا» برخوردارتر شد.

افتتاح سینمای بخش خصوصی در زنجان این امکان را فراهم ساخت تا هم مخاطبان بیشتری جذب سینما شوند و هم امکان بیشتری برای اکران فیلم‌های متنوع‌تر در سینماها فراهم شود.

امسال اما جشنواره سی و هشتم فیلم فجر بار دیگر این امکان را فراهم ساخته است که دوباره از ظرفیت‌ سینماها استفاده شود.

طبق هماهنگی به عمل آمده امسال ۱۴ فیلم در سینما «بهمن» و «روشا» در حال اکران است.

همچنین در نوبت صبح و در سینما «روشا» ۵ فیلم از بخش پروانه‌ها از ساعت ۱۰ صبح و به صورت رایگان برای دانش‌آموزان اکران می‌شود.

روز ۱۵ بهمن «آن بیست و سه نفر»، روز ۱۶ بهمن « کاتی و ستاره»، ۱۹ بهمن «منطقه پرواز ممنوع»، ۲۰ بهمن «تورنا ۲»، روز ۲۱ بهمن « قطار آن شب» ۵ فیلمی هستند که در بخش پروانه‌ها اکران می‌شود.

همچنین در بخش جشنواره‌ای نیز فیلم‌های سینمایی «پوست» و «خوب، بد، جلف «ارتش سری» در روز ۱۵ بهمن، «مغز استخوان» و «دشمنان» در روز ۱۶ بهمن، «من می‌ترسم» و « روز بلوا» در روز ۱۷ بهمن، « آتابای» و «روز صفر» در روز ۱۸ بهمن، «آن شب ۱۲+» و «سه گام حبس۱۲+» روز ۱۹ بهمن، «تومان» و «قصیده گاو سفید» روز ۲۰ بهمن، «لباس شخصی» و « کشتارگاه» نیز روز ۲۱ بهمن اکران می‌شود.

طبق زمان بندی در سینما بهمن فیلم‌ اول در ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه و فیلم دوم در ساعت ۲۰ اکران می‌شود.

همچنین در سینما روشا نیز فیلم اول در ساعت ۱۷ و فیلم دوم در ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه اکران می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به استقبال از برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: همزمان با سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر که در سال‌های ۹۳، ۹۴، ۹۵ و۹۷ برگزار شده بود، امسال نیز شاهد پرواز سیمرغ جشنواره در دوره پنجمین آن در استان زنجان هستیم.

فاطمه کرباسی با اشاره به اینکه برای دسترسی بیشتر مردم به فیلم‌های جشنواره فیلم فجر هر ۱۴ فیلم در دو سینمای بهمن و روشا اکران می‌شود، گفت: همچنین در نوبت صبح نیز بخش پروانه‎ها به صورت رایگان و ویژه دانش‎‌آموزان در حال اکران است.

وی در ارتباط با شیوه عرضه بلیت نیز گفت: بلیت به صورت اینترنتی و قیمت آن ۱۵ هزار تومان تعیین شده است اما سینما بهمن ۳ هزار تومان به مشتریان خود تخفیف می‌دهد که در همین راستا قیمت بلیت سینما روشا ۱۵ هزار تومان و سینما بهمن ۱۲ هزار تومان خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در پاسخ به سوالی در ارتباط با اینکه آیا دو نرخی بودن بلیت در جذب تماشاگر در این سینماها تاثیر دارد یا خیر اینطور توضیح داد: هریک از سینماها مخاطب خاص خود را دارند و این موضوع تاثیر چندانی بر حضور کمتر یا بیشتر تماشاگر نخواهد داشت.

آغاز جشنواره با پوست

مدیر امور سینمایی استان زنجان نیز در ارتباط با دو روز نخست اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر گفت: استقبال دو روز نخست جشنواره بسیار خوب بوده و سانس‌های دو فیلم «خوب، بد جلف» و «مغز استخوان» تقریبا به صورت کامل پر شد.

میثم زنجانی با اشاره به اینکه فیلم‌های جشنواره‌ای همواره مخاطب خاص خود را داشته و دارد، تصریح کرد: البته این موضوع را نمی‌توان منکر شد که پرمخاطب بودن فیلم بستگی به بازخورد نقد فیلم در مرکز جشنواره در تهران دارد که اگر نقد خوب باشد، تماشاگر بیشتر و اگر نقد خوب نباشد تماشاگر کمتر می‌شود.

وی ادامه داد: در مجموع با توجه به اینکه جشنواره یک رویداد مهم در کشور بوده و سالی یک بار رخ می‌دهد هر سال شاهد استقبال از آن در استان‌ها هم هستیم.

مدیر امور سینمایی زنجان در ارتباط با نرخ پایین بلیت سینمای بهمن نسبت به سینما روشا نیز گفت: به میمنت دهه فجر تصمیم گرفتیم که در عرضه بلیت ۳ هزار تومان به مشتریان سینما بهمن تخفیف بدهیم.

تفاوت زمانی فیلم‌ها موجب جذب مخاطب می‌شود

یکی از شهروندان نیز در ارتباط با اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در سینماهای زنجان گفت: حضور در جشنواره و دیدن به روز فیلم‌ها برای ساکنین شهرستان ممکن نیست از همین رو اکران فیلم‌ها در استان‌ها این فرصت را فراهم می‌سازد که شهرستانی‌ها هم همزمان فیلم‌ها را تماشا کنند.

زهرا احمدی ضمن قدردانی از مسؤولان برای اقدام خوب در اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر افزود: البته یک موضوعی که وجود دارد؛ اکران همزمان یک فیلم در دو سینما است، در حالی که بهتر بود زمان فیلم‌ها متفاوت بود یا فیلم‌های متنوعی در دو سینما اکران می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تفاوت زمانی اکران فیلم‌ها موجب جذب مخاطب بیشتر می‌شد، تصریح کرد: در آن صورت اگر شخصی موفق به تماشای فیلم خاصی نشده بود این فرصت را داشت که در روز دیگر در سینمای دیگر آن را تماشا کند.

گفتنی است، سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در تهران از ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ و در سایر استان‌ها از ۱۵ بهمن در حال برگزاری است.

در ۲۹ مهر ۱۳۹۸ با انتشار فراخوان کار سی و هشتمین دوره فیلم فجر آغاز شد، همچنین ثبت نام از آثار متقاضی حضور در جشنواره از یکم تا ۳۰ آبان ۱۳۹۸ بوده است.

۱۱۵ فیلم سینمایی به همراه ۳۶ فیلم مستند فرم ثبت نام جشنواره را تکمیل کرده‌اند که از این تعداد ۳۷ فیلم سینمایی متعلق به فیلمسازان اول است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق/گ

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن