اخبار

صدور ۱۱۷ میلیارد ریال گواهی‌نامه انطباق صادراتی در آستارا

شاهرخ جعفری امشب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به صدور ۶۲ فقره گواهی‌نامه انطباق صادراتی طی ۱۰ ماه گذشته در این شهرستان اظهار کرد: عمده گواهینامه‌های صادرشده برای انواع خرما و کشمش به مقصد کشورهای جمهوری آذربایجان، روسیه و اکراین است.

وی وزن کالای مذکور را یک‌هزار و ۵۱۲ تن به ارزش ۱۱۷ میلیارد ریال دانست و گفت: این مقدار گواهی‌نامه صادراتی در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ به لحاظ تعداد، وزن و ارزش ریالی به ترتیب با ۷۲، ۶۸ و ۵۵ درصد کاهش همراه بوده است. 

رئیس اداره استاندارد شهرستان آستارا با اشاره به صدور ۱۸۳ فقره گواهی‌نامه انطباق وارداتی در فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر و دی‌ماه سال جاری افزود: عمده گواهی‌نامه‌های صادرشده طی چهار ماه گذشته برای انواع ورق‌های فولادی، خوراک دام، تخته فیبر و تخته چندلا است. 

جعفری وزن کالای مذکور را ۷۳ هزار و ۷۹ تن به ارزش ۹۶۷ میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: گواهی‌نامه‌های انطباق وارداتی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به‌لحاظ تعداد، وزن و ارزش ریالی به ترتیب با ۵۹، ۱۶ و ۴۰ درد افزایش همراه بوده است. 

وی تعداد اظهارنامه‌های تعیین‌هویت برای کالاهای صادراتی و وارداتی را به ترتیب ۶۲۱ و ۱۸۵  مورد دانست و بیان کرد: این میزان اظهارنامه تعیین هویت کالاهای صادراتی با ۷۹ درصد و برای کالاهای وارداتی با ۳۹ درصد افزایش همراه بوده است.

رئیس اداره استاندارد شهرستان آستارا از مردم خواست هنگام خرید کالا با پیامک کد ۱۰ رقمی کالا به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ از اصالت آن اطمینان حاصل کرده و هرگونه انتقاد و پیشنهاد خود در خصوص کیفیت کالاها را به شماره ۱۵۱۷ اعلام کنند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن