اخبار

افتتاح ۱۰هکتار از سالن گلخانه‌ای در شهرستان پارس‌آباد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، ۱۰هکتار از سالن گلخانه ۵۰ هکتاری برادران دهنوی در شهرک ۱۵۰۰هکتاری پارس آباد مغان افتتاح شد.

استاندار اردبیل در حاشیه افتتاح این مجتمع گلخانه‌ای اظهار کرد: از ۴۰۰هکتار اراضی شهرک گلخانه‌ای پارس آباد که واگذار شده، ۱۵۰ هکتار در حال احداث است و ۲۵ هکتار در حال آماده‌سازی و ۲۰ هکتار قبلا افتتاح شده است.

وی افزود: تا دو سال آینده همه این یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار به واجدین شرایط واگذار و به بهره‌برداری می‌رسد و یک میلیون تن با احتساب واگذاری پایاب سد خداآفرین به محصولات تولید کشاورزی و گلخانه‌ای افزوده می‌شود.

گفتنی است؛ آموزشگاه ۶کلاسه امید دانش که از سال۹۶ کار احداث آن آغاز شده بود در زمین ۸۰۰متر مربعی و با صرف هزینه ۲۳۰ میلیون تومانی دیگر طرحی بود که از سوی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل احداث و به‌ بهره‌برداری رسید.

مرکز جامع سلامت نور محمد کندی اصلاندوز نیز که از سال گذشته کلنگ احداث آن به زمین زده شده بود در زمینی به مساحت ۵۰۰متر مربع و با هزینه یک میلیارد و ۳۰۰ هزار تومان افتتاح شد. این مرکز دارای داروخانه، مرکز آزمایش و تست فشار و دیابت خون، بخش مامایی با استقرار دو پزشک عمومی به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/۳۴۶۳/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن