اخبار

انقلاب، اسلام را به عنوان یک قدرت تعیین کننده در جهان مطرح کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه‌های نماز جمعه دهگلان به موضوع مسؤولیت و مدیریت در اسلام با اشاره به موضوع انقلاب اسلامی و تاثیرات آن بر منطقه و جهان و بازخوردهای آن اشاره و بیان کرد:‌ پیدایش انقلاب اسلامی در ایران به عنوان عظیم‌ترین و تاثیرگذارترین پدیده سیاسی، اجتماعی، فرهنگی عصر حاضر است.

وی اذعان کرد: این حادثه بزرگ قرن از یک سو معادلات سیاسی استکبار و نظام سلطه را در ادامه سیاست نفوذ و تقسیم استعماری جهان را به هم زد از سوی دیگر یکی از استوارترین رژیم‌های وابسته به حمایت قدرت‌های جهانی را ساقط نمود.

ماموستا محمدی اظهار کرد: انقلاب اسلامی به عنوان یک رخداد بزرگ سیاسی، یکبار دیگر اسلام را به عنوان یک قدرت تعیین‌کننده در جهان مطرح کرد و موجب بازیابی خویشتن خود و گریز از سلطه و ایستادگی در برابر استعمار کهنه و نو و ایجاد قطب سیاسی جدید در جهان و فروریزی هیمنه و قدرت پوشالی نظام سلطه و استعمار شد.

وی اذعان کرد: انقلاب اسلامی ما موجی از اضطراب و وحشت در دل‌های پرامید و آرزوی جهان‌خواران و نظام سلطه بوجود آورد و در رابطه با مسائل سیاسی جهان و منطقه ایفاگر نقش تعیین‌کننده و تحولات غیرقابل پیش‌بینی شد.

امام جمعه دهگلان تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم در باب نحوه مدیریت و نحوه تعامل مسؤول و مدیر با مردم و یا هر شخصی که به نحوی بعنوان مؤظف به کاری گمارده می‌شود این است که باید دارای اخلاق نیکو، تواضع و فروتنی باشد و بال محبّت و مودّت را برای مؤمنانی که از او پیروی می‌کنند، بگستراند.

وی با بیان اینکه نرم‌خوئی، فروتنی و مهربانی را از ویژگی‌های مهم مسئولان دانست و گفت: بر اساس آنچه از آیات درک می‌شود، افراد خشن و سختگیر نمی‌توانند مردم‌داری کنند. 

ماموستا محمدی اذعان داشت: نظام حکومتی اسلام بر مبنای محبت و ارتباط تنگاتنگ مردم با حاکمیت تشکیل شد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به موضوع مدیریت صحیح و کارآمد اشاره کرد و گفت:‌ سپردن کارهای بزرگ و مهم به افراد ضعیف و ناکارآمد بزرگترین خطا و جفا در حق حکومت و نظام است.

ماموستا محمدی اضافه کرد: بکارگیری افراد متخصص، مخلص، ساده‌زیست تنها را نجات اقتصاد مملکت است.

وی افزود: مدیریت جهادی، استفاده از ظرفیت‌های موجود، بکارگیری جوانان مخلص، متعهد و متخصص موجب رفع مشکلات موجود است.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن