اخبار

باید انتخاباتی پرشور و بدون جانبداری برگزار کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، سعید ناجی در جلسه ستاد انتخابات استان از طریق ویدئو کنفرانس با فرمانداران، با بیان اینکه فرمانداران به عنوان مجموعه‌ای از بدنه وزارت کشور،  قبل، بعد و زمان برگزاری انتخابات وظایف مهمی بر عهده دارند، بیان کرد:  برای ما فرقی نمی‌کند که چه کسی به مجلس برود اما اینکه در فرآیند کار چه تاثیرگذاری بر جامعه و مردم دارد با اهمیت است.

ناجی خاطر نشان کرد: اینکه در جریان تایید صلاحیت‌ها اعتقاد داریم باید قانونی کار دنبال شود و از اعمال سلیقه خود داری شود؛ برای این است که اعمال سلیقه می‌تواند موجب شکاف و نارضایتی در جامعه شود که نهایتا منجر به ناامیدی و یاس خواهد شد و مدیریت حواشی این امر در جامعه با وزارت کشور و به تبع در استان‌ها با استانداری و فرمانداری‌هاست از این جهت هست که وزارت کشور در تمامی مراحل حضور دارد یا به عنوان مجری و برگزار کننده و یا به عنوان مسئول برای هدایت امور سیاست داخلی کشور که همه اینها ما را مکلف و موظف می‌کند که با دقت تلاش کنیم همه مفاد قانون را نظارت، گوشزد و یادآوری کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان تاکید کرد: هیچ رفتار فرا قانونی و خارج از چارچوب های قانون پذیرفته نیست زیرا اینگونه رفتارها منجر به بروز مشکلات و ناهنجاری می‌شود که آزار جامعه را در پی خواهد داشت.

وی تاکید کرد: فرمانداران باید با ایجاد تعاملات منطقی و قانونی در چهار چوب قانون شرایط را به گونه ای مهیا کنند که همه موظف و مکلف به اجرای قانون شوند‌.

ناجی با بیان اینکه فرمانداران برای مهیا سازی فضای مناسب انتخاباب ابزارها، امکانات و اختیاراتی قانونی دارند، افزود: باید از اختیارات قانونی خود نهایت استفاده را ببرند زیرا ایجاد شور، نشاط و مشارکت اجتماعی و سیاسی از وظایف وزارت کشور در جامعه است.

وی تاکید کرد:  اعضای هیئت اجرایی استان دقت کنند که باید یک انتخابات خوب، پرشور و در عین حال سالم و به دور از حاشیه، بدون هیچ گونه شائبه جانبدارانه از فرد خاصی برگزار کنند‌.

ناجی تصریح کرد:  در حضور در برنامه ها و مراسمات، بیشتر دقت شود که شائبه ای متوجه مجموعه نشود، شائبه می تواند منجر به ناراضی و احیانا اعتراض دیگر کاندیدا شود و فرض کنند که شما دارید از شخص خاصی حمایت می‌کنید،  این موارد را باید تمامی اعضای ستاد اجرای انتخابات در نظر داشته باشند.

وی با اشاره به احتمال شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع در استان، گفت: فرمانداران باید جلساتی متناظر با  جلسات استان در خصوص پیشگیری و مقابله با شیوع احتمالی ویروس کرونا برگزار کنند و سخنگوی در خصوص این بیماری دانشگاه علوم پزشکی است و نباید در این خصوص افراد دیگر اظهار نظر کنند.

رییس ستاد انتخابات استان هرمزگان تاکید کرد: فرمانداران باید با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان ها اقدامات لازم جهت پیشگیری و مقابله با احتمال شیوع ویروس کرونا در منطقه را انجام دهید.

ناجی با اشاره به پیش رو بودن یوم الله ۲۲ بهمن، گفت: محور ۲۲ بهمن وحدت، همدلی و انسجام ملی است باید دقت شود که در شهرستان ها سخنرانی های این روز حول این محور انجام گیرد.

وی تاکید کرد:  کسی حق ندارد در این روز سخنانی بر زبان بیاورد که به وحدت و انسجام ملی در کشور خدشه‌ای وارد کند، ۲۲ بهمن مظهر اتحاد، وفاق و اقتدار ملی است و حتما باید حول این محور در استان سخنرانی‌ها انجام شود.

انتهای پیام/۳۲۶۴

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن