اخبار

تشریح وضعیت ۳۵ متهم پرونده نهضت سوادآموزی زرندیه/۱۴ نفر محکوم شدند

محمدرضا قویدل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساوه، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: پس از گذشت بیش از ۴ دهه از پیروزی انقلاب امروز شاهد به ثمر نشستن دستاوردهای این انقلاب شکوهمند در سطح کشور و دیگر کشورهای اسلامی هستیم.

وی با اشاره به پرونده تخلف نهضت سوادآموزی شهرستان زرندیه بیان کرد: از مجموع ۳۵ نفر متهم نهضت سوادآموزی شهرستان زرندیه، ۱۴ نفر محکوم در زمینه تحصیل مال از طریق نامشروع شده‌ و ۲۱ نفر حکم برائت گرفتند.
رئیس دادگستری شهرستان زرندیه ادامه داد: ۷ نفر از این ۱۴ نفر محکوم به حبس که جمع محکومیت آنها ۲۳ سال و ۷ نفر نیز محکوم به پرداخت جزای نقدی به مبلغ مجموعا بیش از ۲ میلیارد ریال شدند.
قویدل گفت: متهم ردیف اول این پرونده نیز به اختلاس و تحصیل مال از طریق نامشروع محکوم شده است.
وی خاطرنشان کرد: رد وجوهی که از حساب دولت به موجب اختلاس و تحصیل از طریق نامشروع برداشت شده، به مبلغ حدود ۶ میلیارد ریال دیگر محکومیت این ۱۴ نفر است.
قویدل عنوان کرد: تحصیل مال از طریق نامشروع در این پرونده با جعل صدها سند در زمینه حضور و غیاب سوادآموزان، سند کارنامه‌ و پرداختی‌ها و همچنین تنظیم صورتجلسه بازرسی جعلی انجام شده و این مبالغ رد و بدل شده است.
رئیس دادگستری شهرستان زرندیه گفت: ۶ نفر به انفصال دائم و موقت از خدمات دولتی محکوم شدند که اکثرا معلم بودند و ۶ نفر هم بعد از قطعیت حکم ، محکوم به انتشار حکم‌شان در جراید و مطبوعات شده‌اند.
قویدل تصریح کرد: مردم بدانند عزم قوه قضاییه در زمینه مبارزه با فساد جزم بوده و این مهم اولویت اصلی به شمار می‌رود در حالی که در برخورد با مفسدان اقتصادی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد شد.
انتهای پیام/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن