اخبار

حریق ۴۷ هکتار اراضی جنگلی گیلان تا این لحظه/ پیش‌بینی احتمال افزایش حریق در استان

سرهنگ محمد قربانی لرد‌ امشب در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به میزان آتش‌سوزی‌های ۴۸ ساعت گذشته تاکنون اظهار کرد: عرصه منابع طبیعی و جنگل‌های ۱۳ شهرستان از استان گیلان طی دو روز اخیر تا الآن درگیر آتش بودند.

وی با بیان اینکه بنا بر به وزش باد گرم و افزایش دما شتاب آتش‌سوزی در گیلان بسیار زیاد بود، افزود: با توجه به هشدار هواشناسی و آمادگی که در بین یگان حفاظت وجود داشت مهار آتش با همکاری بسیج مردمی در سطح جنگل‌ها باقوت بیشتری انجام گرفت و خط گسترش آتش زیاد نشد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با بیان اینکه ۳۶ فقره آتش‌سوزی طی ۴۸ ساعت اخیر در استان به وقوع پیوسته، گفت: اکثر مناطق درگیر حریق مهارشده‌اند اما در کنار این نقاط دونقطه در لاهیجان و یک منطقه در رودبار نیز مجدداً طعمه حریق شده‌اند.

قربانی لرد‌ با بیان اینکه تاکنون حدود ۴۷ هکتار از اراضی جنگلی گیلان طعمه حریق شده‌اند، افزود: این مقدار از حریق در استان جدا از سه منطقه آتش‌گرفته حال حاضر هستند و با توجه به اینکه باد گرم تا ظهر فردا نیز ادامه دارد، احتمال آتش‌سوزی‌های بیشتری می‌رود.

وی بیشترین آتش‌سوزی‌های صورت گرفته طی دو روز اخیر را تالش نام برد و گفت: این شهرستان تاکنون با پنج فقره آتش‌سوزی با ۱۶ هکتار حریق بیشترین سطح آتش‌سوزی را طی ۴۸ سال‌ها اخیر به خود دیده است.

به گزارش فارس، ۷۰۰ نیروی یگان حفاظت و قرق‌بان در کنار نیروهای مردمی، دستگاه‌های خدماتی و امدادی هم‌اکنون در سطح عرصه‌های حریق حضور دارند و مشغول خاموش کردن آتش از سطح جنگل‌ها هستند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن