اخبار

عزت و اقتدار کشور مرهون حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی است/با قهر کردن هیچ مشکلی حل نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، حجت الاسلام مصطفی باقری بنابی در خطبه های آیین عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب با اشاره به اهمیت حضور مردم در پای صندوق‌های رأی اظهار کرد: نباید نقش شرکت در انتخابات را دست کم گرفت و عزت و اقتدار هر کشوری مرهون حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی است که مقام معظم رهبری نیز بارها به آن تأکید کرده‌اند.

وی با اشاره به تأثیر بالای حضور مردم در پای صندوق‌های رأی در ثبیت نظام و انقلاب اذعان کرد: دشمنان مترصد انتخابات پیش روی ایران هستند که مردم این کشور آیا بیدارند و یا در خواب هستند و آیا مردم ایران اسلامی چقدر در تعیین سرنوشت خود سهیم هستند.

خطیب جمعه شهرستان بناب افزود: انتخابات تعیین کننده اقتدار کشور است و حرف اول را می‌زند و نقش قوای نظامی، انتظامی و امنیتی و ابزارهای مدرن آنها در مرحله بعدی قرار دارد.

باقری‌بنابی با اشاره به فرمایشات بنیان گذار جمهوری اسلامی که «مجلس در رأس امور است» و «میزان رأی ملت است»؛ تصریح کرد: این مطالب حکایت عمیقی دارند و هیچ حکومتی بدون پشتوانه مردمی امکان پیروزی و موفقیت را ندارد.

وی یادآور شد: با قهرکردن و پشت کردن به صندوق‌های رأی هیچ مشکلی حل نمی‌شود و ویژگی های نماینده اصلح را مقام معظم رهبری تبیین کردند که مؤمن، انقلابی و شجاع بودن از ویژگی‌های نماینده اصلح است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب در ادامه خطبه‌های نماز جمعه ضمن تبریک فرارسیدن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: مردم سرزمین ایران اسلامی در ۴۰ سال گذشته امتحانات سنگینی داده‌اند و شایستگی خود را به اثبات رسانده و نشان داده‌اند که مردم ایران از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و در ۴۰ سال گذشته مردم ایران اسلامی با جان و دل نشان دادند با وجود نارسایی‌های موجود که در سایه تحریم‌های دشمنان و سوءمدیریت در داخل به وجود آمده، همواره حامی نظام و ارزش‌های الهی هستند و در هیچ مقطع حساسی حمایت خود را از نظام و انقلاب دریغ نکردند. مخصوصاً در مراسم تشییع و سوگ عبد صالح سردار شهید سلیمانی که رفراندوم دیگری در کشور به وجود آوردند.

باقری بنابی خاطرنشان کرد: ملت ایران در تشییع و سوک سردار دل‌ها نشان دادند که تا پای جان در پای نظام و انقلاب ثابت قدم هستند از این رو حیف است این وحدت و همدلی ملی به فراموشی سپرده شود و باید این سرمایه را مغتنم شمرد و نباید یک عده افراد حاشیه‌ساز حرفه‌ای برای دستیابی به مطامع سیاسی و گرایش باندی خود به این وحدت عظما خدشه وارد کنند.

وی با بیان اینکه هیچ دولت و هیچ حاکمیتی با وجود پایگاه مردمی محکوم به زوال نشده‌اند، به ضرورت حضور مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن اشاره و تصریح کرد: راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن امسال مصادف شده با اربعین شهادت سردار سلیمانی و از این رو حضور و شرکت مردم در این یوم الله و جشن پیروزی انقلاب تعیین کننده و سرنوشت ساز است.

انتهای پیام/۶۰۰۰۴

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن