اخبار

لیست انتخابیه شورای ائتلاف سر لیست ندارد/ کاندیدهای شورای ائتلاف چهره های علمی و جوان هستند

به گزارش خبرنگار فارس، مجید فروردین با اشاره به نقش مهم مجلس شورای اسلامی در انتخاب قانون‌گذاری مردم، اظهار کرد: لذا از مردم فهمیم انقلابی می‌خواهیم از وضعیت کشور در عرصه انتخابات شرکت کنند.

وی با اشاره به نحوه شکل‌گیری شورای ائتلاف در سال ۹۶، افزود: این ائتلاف راه نسبتاً بلندی را طی کرده و امروز با محوریت دکتر حداد عادل پیگیر امور انتخابات مجلس یازدهم است.

سخنگوی شورای ائتلاف استان فارس ادامه داد: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در استان فارس نیز از اوایل تابستان موجودیت خود را اعلام کرد و در اواخر تابستان شورای استانی شکل گرفت.

فرودین اضافه کرد: در ترکیب این شورا از ۶ نفر اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ۳ زن از دانشگاه آزاد، تعدادی از جوانان احزاب و گروهای سیاسی اصولگرایان و ۲ نفر از جامعه روحانیت حضور دارند.

وی تصریح کرد: برای اولین بار در تاریخ تشکیل انتخاباتی مدل از پایین به بالا در شهرستان‌های استان اعمال شد به‌گونه‌ای که چند نفر هیئت مؤسس با تشکیل مجامع نیروهای انقلابی گزینه‌های دارای شاخصه‌های اصولگرایی به شورای مرکزی جهت بررسی و اعلام نظرسنجی معرفی کردند.

سخنگوی شورای ائتلاف استان فارس بابیان اینکه برای رسیدن به کاندیدهای واحد در عرصه انتخابات بر اساس فهم مشترک و دستورالعمل شورای ائتلاف انجام‌شده است، عنوان کرد: ۵ برابر ظرفیت هر حوزه گزینه موردبررسی قرار گرفت و پس از انجام مصاحبه حضوری و فرایند نظرسنجی نتیجه نهایی مشخص شد.

فروردین ادامه داد: در حوزه انتخابیه شیراز به دلیل تعداد زیاد داوطلبان، بحث فراخوان نیز مطرح شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر پس از انجام تمام مراحل پیش‌بینی‌شده فرایند اغنایی در خصوص گزینه‌های مورد تائید شورای ائتلاف نیروهای انقلاب نهایی شده و کاندیدها معرفی شدند که به دلیل رعایت مسائل قانونی و عدم انجام تبلیغات پیش‌هنگام اسامی آن‌ها در موعد قانونی منتشر خواهد شد.

سخنگوی شورای ائتلاف استان فارس افزود: در حوزه انتخابیه شیراز به دلیل رعایت اصل انتخاب و عدم ضربه به ائتلاف به‌جای ۴ گزینه ۵ گزینه معرفی‌شده است تا مردم، ۴ گزینه مدنظر خود را از بین آن‌ها انتخاب کنند.

فرودین بیان داشت: این شورا بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب مبنی بر جوان‌گرایی، استفاده از جوانان را در دستور کار قرار داده و در حال حاضر ۳۰ نفر است.

وی ادامه داد: کاندیدهای این شورا در انتخابات یازدهم مجلس کمتر از ۴۰ سال سن دارند.

سخنگوی شورای ائتلاف استان فارس همچنین در خصوص امکان حضور کاندیدهای موردحمایت این لیست در فهرست‌ها و ائتلاف‌های موازی دیگر گفت: کاندیدها متعهد شدند از لیست شورای ائتلاف حمایت کنند لذا انتظار می‌رود همه آن به تعهد خود پایبند باشند.

فرودین بیان داشت: لیست انتخابیه شورای ائتلاف سر لیست ندارد و نحوه چینش افراد صرفاً بر اساس حروف الفبا خواهد بود.

وی شاخصه‌های تعریفی برای گزینه‌ها جهت قرار گرفتن لیست را اشراف افراد به مشکلات گوناگون موجود در جامعه و میزان تحصیلات صاحب‌نظر بودن در مجموعه نیروهای انقلاب، نظرسنجی اعلام کرد و گفت؛ اکثر افراد این لیست دارای شاخصه‌ها هستند.

سخنگوی شورای ائتلاف استان فارس در خصوص انتشار پوسترهایی در فضای مجازی در خصوص گزینه‌های این لیست تأکید کرد: باید عدالت و انصاف را سرلوحه کار خود قرار دهیم و شایعه‌سازی و هرگونه حرکت غیرمتعارف خارج از عدل و انصاف است.

فرودین در وضعیت کنونی که طیف مقابل امکان عرصه لیست را ندارد گفت: بخشی از این بحث مربوط به وظایف ما نیست اما به‌عنوان شورای ائتلاف نظرات هیچ گروهی را رد نمی‌کنیم و اعتقادداریم هر گروه شناسنامه‌داری می‌تواند دیدگاه خود را اعلام کند، این خطرناک است که افراد و یا گروه‌هایی بدون شناسنامه در خصوص حقوق اولیه در امور کشور اظهارنظرهای غیرمسئولانه کند و کسی هم نباشد که مسئولیت آن را بپذیرد.

وی در خصوص پیش‌بینی از نحوه مشارکت مردم در انتخابات آتی، گفت: عادت به‌پیش گویی ندارم اما مطمئن هستم با توجه به میل مردم مبنی بر تغییر نظر مردم را جلب کنیم.

وی در پایان گفت: لیست شورای ائتلاف قابل‌تغییر نیست در زمان قانونی منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/۹۸۱۰۰۸

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن