اخبار

مادی‌گرایی نمی‌تواند سبب سعادت بشر شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، شیخ محمد سروی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت بندرعباس اظهار کرد: جهان مادی و مادی‌گرایی نمی‌تواند سبب سعادت بشر شود زیرا منبع سعادت آرامش است و این جهان مادی قادر به ارائه آن نیست.

وی با بیان این که ایمان منبع آرامش درونی است، خاطرنشان کرد: اتصال به قدرت الهی وسیله‌ای است که سبب استواری فرد و جامعه در برابر ناملایمات می‌شود.

خطیب جمعه اهل‌سنت بندرعباس اضافه کرد: بزرگ‌ترین قدرت‌های نظامی و اقتصادی جهان در برابر اراده الهی محکوم به شکست هستد و شما ببینید که اکنون یک بیماری ناشناخته، پرجمیعت‌ترین و یکی از قدرت‌های اقتصادی جهان را وادار به شکست کرده و سبب اضطراب و نگرانی مردم شده است.

شیخ سروی افزود: این مسأله نشان می‌دهد که انسان در اوج قدرت نیز همچنان موجودی ضعیف است.

مدرس مدرسه علوم دینی اهل‌سنت بندرعباس با تأکید بر این نکته که خداوند بهترین راه‌ها را برای هدایت به ما نشان داده است و آن راه صراط مستقیم است، بیان داشت: آسایش نیاز بشر است اما هدف نیست چرا که آسایش به تنهای آرامش را به دنبال نمی‌آورد بلکه آرامش واقعی به نیرویی قوی در درون انسان نیاز دارد که ایمان بوجود آورنده آن است.

وی تصریح کرد: چه بسا افراد زیادی بوده‌اند که مراتب علمی و مادی فراوانی را طی کرده‌اند اما به آرامش و آسایش دست نیافته‌اند چرا که قلب آنها از ایمان تهی بوده است.

انتهای پیام/۳۲۶۴

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن