اخبار

اضافه شدن ۳ پست برق جدید به شبکه مترو

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس،‌ حبیب الله رضایی ملک درباره اضافه شدن ۳ پست برق جدید به شبکه مترو اظهار داشت: افتتاح و بهره‌برداری از ۳ پست برق نوبنیاد، قلعه مرغی و آهنگ تا پایان انجام می‌شود و با بهره برداری از این ۳ پست برق و نیز پست برق اکباتان که در چهارم بهمن به بهره برداری رسیده بود، شاهد افزایش ۵۰ درصدی توان جریان برق در خطوط مترو خواهیم بود.

وی افزود: شبکه مترو تاکنون برای تامین برق خطوط هفتگانه موجود و همچنین خط فرودگاه امام خمینی (ره) در مجموع از ۱۰ پست برق استفاده می‌کرد و اکنون با اضافه شدن ۳ پست جدید که هر یک از ۲ منبع اصلی تغذیه می‌شوند، تعداد پست‌های برق مترو به ۱۳ پست افزایش خواهد یافت.

مدیر امور تجهیزات شرکت مترو ادامه داد: در نتیجه نه تنها از فشار بار پست های قبلی کاسته خواهد شد بلکه امکان کاهش سرفاصله حرکتی قطارها در خطوط مختلف تسهیل شده و اتکاپذیری خطوط نیز افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه برای احداث هر پست برق، زمینی در حدود ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ متر مربع در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: ساختمان اصلی هر پست برق، بخش های مختلف از جمله اتاق کنترل، اتاق تابلوها، بخش اداری ، باتری خانه و اتاق GIS را شامل می‌شود.

رضایی ملک در پایان عنون کرد: با افتتاح ایستگاه‌های مذکور تا پایان اسفند و نیز پست برق اکباتان که پیش از این به بهره برداری رسیده بود می‌توان گفت توان جریان برق در خطوط مترو در سال ۹۸ حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن