اخبار

ترویج زندگی به سبک اسلامی هدف عمده اجرای طرح ‘زندگی به رنگ خدا’ است

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، حجت‌الاسلام  مجید کرمی در مراسم آغاز اجرای طرح زندگی به رنگ خدا در بهاباد اظهار داشت: این طرح ویژه بانوان است که برنامه‌های اعتقادی، دینی و مذهبی، سبک زندگی اسلامی به آن‌ها آموزش داده می‌شود.

معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان یزد، افزود: اجرای طرح زندگی به رنگ خدا با موضوع مهارت‌های فردی، فرزند پروری، ازدواج و مشاوره خانواده در حال حاضر توسط مراکز فرهنگی، قرآنی  اداره اوقاف  استان یزد در شهرستان‌ها در حال برگزاری است.

کرمی بابیان اینکه سبک زندگی بر اساس معیارهای اسلامی از دغدغه‌های مهم و اصلی رهبر معظم انقلاب است، اظهار کرد: ترویج زندگی به سبک اسلامی هدف عمده اجرای طرح ‘زندگی به رنگ خدا’ است.

وی افزود: این طرح در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری نسبت به ترویج سبک زندگی اسلامی و تحکیم خانواده از سال ۱۳۹۴ شروع به فعالیت نموده که امسال نیز در پنجمین سال برگزاری خود در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در مکان‌های مختلفی مانند مساجد، کانون‌های فرهنگی، فرهنگسرا و بوستان‌ها برای اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان یزد طرح زندگی به رنگ خدا در مراکز فرهنگی، قرآنی امامزاده سید محمد و سید علی بخش آسفیچ و بقعه ملا عبدالله بهابادی  بهاباد بگزار می‌شود .

وی گفت: مردم ارادت و احترام ویژه‌ای برای امامزادگان واجب‌التعظیم و بقاع متبرکه قائل هستند و باید از این ظرفیت برای انتقال و گسترش مفاهیم انقلاب اسلامی به‌خوبی استفاده کرد.

حجت‌الاسلام کرمی  تصریح کرد :  در پایان دوره آموزشی سبک و روش زندگی اسلامی به شرکت‌کنندگان گواهینامه پایان دوره تعلق می‌گیرد که از بین این افراد مربیانی برای سایر شهرستان‌ها انتخاب خواهند شد.

این مقام مسئول در ادامه بابیان اینکه زندگی سیاسی ائمه اطهار(ع) باید سبک زندگی امروز آحاد جامعه اسلامی قرار گیرد، تصریح کرد: شیوه زندگی ائمه معصومین(ع)  افراد را از انحراف و گمراهی جلوگیری می‌کند.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام علی‌اکبر ابراهیمی بشکانی بابیان اینکه پدیده انقلاب اسلامی و فضای مجازی در حوزه تمدن سازی اشتراکات زیادی باهم دارند، گفت: فضای مجازی یک فضای تمدن ساز شده و بستر ایجاد یک تمدن جدید است، که امروز اگر به فکر فضای مجازی و این تمدن نباشیم؛ تا چند سال دیگر تهران هم نمی‌توان مدیریت کرد و به‌زودی دنیا را چند شرکت بزرگ چندملیتی اداره خواهند کرد!

امام‌جمعه بهاباد بابیان اینکه خانواده‌ها از سبک زندگی ایرانی اسلامی بهره‌برداری کنند افزود : طراحی پوشاک، معماری ساختمان و دکوراسیون واحدهای مسکونی اگر بر اساس ارزش‌های دینی باشد مانع ورود عناصر فرهنگی بیگانه و ضد ارزش‌ها به خانواده و جامعه می‌شود.

امام‌جمعه بهاباد با اشاره به اینکه سبک زندگی ایرانی و اسلامی باید در جامعه نهادینه شود خاطرنشان کرد:  آن‌هایی که به هر روشی سعی می‌کنند سبک و سیاق زندگی ایرانی، اسلامی را تغییریافته نشان دهند در خواب عمیق و فکر خامی به سر می‌برند چراکه اساس اسلام و مبنای حرکت آن سبک و روش‌های الهام گرفته از اسلام است.

ابراهیمی بشکانی بابیان اینکه ما با تکیه‌بر سبک و سیاق زندگی اسلامی و دینی خودمان می‌توانیم الگوهای غرب را به‌سرعت تغییر جهت داده و حتی ماهیت آن‌ها را با اندیشه‌های ایرانی و اسلامی مطابقت دهیم تا آسیب بیشتری را در این زمینه شاهد و ناظر نباشیم افزود : ما باید در نوع تغذیه، شیوه عروسی،‌ عزاداری و اغلب رفتارهای اجتماعی خودمان از سبک و سیاق اسلامی که در زندگی نبی مکرم اسلام و اهل‌بیت ساری و جاری است، الهام بگیریم و اجازه ندهیم برخی الگوهای غربی در این حرکت رسوخ پیدا کنند.

در این مراسم تعداد ۵۰ نفر از زنان سرپرست خانوار تحت  حمایت کمیته امداد امام خمینی ره بهاباد حضور داشتند .

مراسم افتتاح این طرح با حضور معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد ، رئیس کمیته امداد امام خمینی ره بهاباد و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن اجتماعات پرورش فکری کودکان و نوجوانان بهاباد برگزار شد.

طرح زندگی به رنگ خدا با همکاری واحد فرهنگی کمیته امداد امام خمینی ره بهاباد و اداره اوقاف و امور خیریه استان یزد در این شهرستان اجرا شد و این طرح در بقاع متبرکه امامزاده سید محمد و سید علی بخش آسفیچ و بقعه ملا عبدالله بهابادی برگزار می‌شود .

انتهای پیام/۳۴۰۴

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن