اخبار

تشکیل هیأت مقررات‌زدایی با نمایندگانی از سه قوه

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حمیدرضا فولادگر ظهر امروز در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر اظهار کرد: فضای کسب و کار در سال‌های اخیر در اقتصاد کشور به عنوان بحث نو و مهم مورد توجه قرار گرفته و در قانون هم آمد.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: تمامی اقداماتی که انجام شده باید طوری شود که نتیجه را در عمل ببینیم، باید توجه داشت رشد در شاخص‌های بهبود فضای کسب و کار در حوزه جهانی رقابت وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت مشکلات داخلی نسبت به تحریم‌های خارجی بیان داشت: مولفه‌های محیطی کسب و کار دست خودمان است، بروکراسی و تعدد مراکز موازی و… در در داخل کشور است و باید خودمان حل کنیم؛ در همین راستا هیأت مقررات‌زدایی با نمایندگانی از سه قوه ایجاد کردیم که در حال تعریف وظایف بیشتر برای آن‌ها هستیم و قرار است درگاه ملی کسب و کار ایجاد شود که مسیر مجوزات از طریق آن تسریع می‌شود.

فولادگر ادامه داد: هم در قانون کار و هم در تامین اجتماعی اصلاحاتی را انجام دادیم و چند بخش را در کتاب قانون کار که بسیار هم سخت بود تغییرات دادیم و اصلاحاتی که انجام شد بسیار هم خوب بود؛ در این اصلاحات بیشتر به دنبال حمایت از کارگران بودیم و عملا تامین اجتماعی غیردولتی که تصمیماتش را دولتی‌ها می‌گرفتند، اصلاح شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قانون استفاده حداکثر از تولید داخلی از خرداد ابلاغ شد که این قانون اصلاح و به‌روز شد و سامانه‌ای ایجاد شده که دیگر وابسته به امضا طلایی‌ها نیست و ثبت سفارش بدون عبور از این سامانه امکان‌پذیر نیست.

فولادگر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه، گفت: اگر با حمله موشکی به پایگاه امریکایی سال‌ها بیمه می‌شویم، باید در حوزه اقتصادی هم قوی شویم که این مهم هم از طریق بهبود فضای کسب و کار امکان‌پذیر است.

از اشتغال‌زایی ۱۰۰ نفری تا تولید نمونه اولیه چسب زخم بیماران پروانه‌ای

در ادامه نوید نجات‌بخش، مدیرعامل شرکت بهیار صنعت سپاهان و نماینده کارآفرینان اظهار کرد: ما در شرکت بهیار صنعت سپاهان کار را از ساخت برانکارد ساده پزشکی شروع کردیم و در ادامه رسیدیم به جایی که امروز پیشرفته‌ترین کالای پزشکی یعنی شتاب دهنده خطی تولید می‌کنیم و جز پنج کشور تولید کننده این تکنولوژی هستیم.

مدیرعامل شرکت بهیار صنعت سپاهان ادامه داد: ایکس‌ری کانتینری که از ۲ تا ۵ میلیون یورو ارزبری دارد را در کمتر از ۸ ماه تولید کردیم و اکنون قیمت تمام شده دستگاه ما ۷۰ هزار یورو شده است.

وی تصریح کرد: اگر به دنبال صادرات هستیم این‌جا جایش است و خط مقدم جنگ اقتصادی محصولات پیشرفته است همان‌جایی که استکبار یقه ما را می‌گیرد و اجازه داشتن آن را به ما نمی‌دهد.

نجات‌بخش با بیان اینکه بیش از ۳۰ میلیون جوان ایرانی و تعداد زیادی دانشجو و هیأت علمی داریم، گفت: تمامی این دانشجویان و دانشگاهیان سربازان جنگ اقتصادی هستند که می‌توانند ورق را برگردانند؛ هیچ مشکل تکنولوژیک نداریم و به کمک این افراد می‌توانیم پیروز این جنگ باشیم.

نماینده کارآفرینان حاضر در جلسه مطرح کرد: در ۲۰ سال گذشته شاید ۵ تا شکایت هم در اداره کار نداشتیم زیرا جنس کارکنان این شرکت این گونه نیست و در شرکت‌های دانش‌بنیان فرد با یک قرارداد استخدام نمی‌شود و به دنبال تولید فکر و محصول است.

وی افزود: شهرک علمی فناوری اولین پارک فناوری کشور است و در همین اصفهان اگر عزم‌مان جزم شود می‌توانیم اقتصاد ایران را تغییر دهیم.

نجات‌بخش عنوان داشت: برای یک نفر اشتغال ۳۰۰ تا ۸۰۰ میلیون سرمایه لازم است که ما سال گذشته ۱۰۰ پرسنل اضافه کردیم و باید بدانیم که سرمایه شرکت دانش‌بنیان آدم‌هایش است.

مدیرعامل شرکت بهیار صنعت سپاهان ادامه داد: در اصفهان صنایع بزرگ داریم ولی صنایع بزرگتری داریم که به آن توجه ‌نمی‌شود؛ بانک‌ها باید بدانند که سرمایه شرکت دانش‌بنیان زمینش نیست و سرمایه آن به پرسنل و نیروی انسانی‌اش است اما ببیند آن‌ها چقدر هماهنگ با این موضوع هستند.

وی مطرح کرد: اگر در جنگ اقتصادی هستیم باید بدون تعارف در جنگ باشیم؛ گاها یک کارمند طوری کار را عقب می‌اندازد که متوجه شرایط نیست تا زمانی که به بیمارستان سیدالشهدا می‌رود و می‌بیند ۵۰۰ تا ۶۰۰ کودک در نوبت دستگاهی هستند که او می‌توانست کارش را تسهیل کند.

نجات‌بخش با بیان اینکه هر دستگاه شتاب دهنده خطی ۱٫۲ تا ۵ میلیون یورو قیمت دارد و سال گذشته ۶۰ میلیون یورو برای خرید این دستگاه‌ها هزینه شد، گفت: توصیه می‌کنم در مقابل خریدهای بزرگ نگاهی به داخل داشته باشیم آیا توان تولید آن هست یا نه و بعد به سراغ خریدهای خارجی برویم.

نماینده کارآفرینان بیان داشت: حاج قاسم به ما یاد داد که در سخت‌ترین مشکلات در خط مقدم باید ایستاد و امروز در جنگ اقتصاد باید به سبک حاج قاسم عمل کنیم؛ جوانانی داریم که عاشقانه پای کار می‌آیند و آمار بیکاری ما بیشتر مربوط به تحصیل کرده‌هاست که جای آن‌ها در حوز‌ه‌های دانش‌بنیان است.

وی افزود: باید همه دست به دست هم دهیم تا جلوه اقتصادی کشور را تغییر دهیم و جالب نیست که به ایران با تحریم چند کالا ضربه بزنند؛ چسب زخم بیماران پروانه‌ای را به ما نمی‌دهند، دو ماه وقت گذاشتیم و نمونه اولیه چسب زخم بیماران ای بی را تولید کردیم و می‌توانیم بسیاری از مشکلات را با همین الگو حل کنیم.

انتهای پیام/۶۳۰۷۷/م۳۰/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن