اخبار

شهرداری قم در بافت فرسوده نگاه درآمدی ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، غلامرضا جانقربان ظهر امروز در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با اشاره به بافت فرسوده شهر قم اظهار کرد: شهرداری قم در بافت فرسوده این شهر نگاه درآمدی ندارد و مطالعات ۶۹۰  هکتار بافت تاریخی شهر قم در ۶ محله انجام شد.

وی ادامه داد: از ۱۷ پروژه پیش بینی شده بازآفرینی شهری که در ۱۴ محور شهر قم است، ۱۴ پروژه کف سازی و جداره سازی توسط شهرداری قم انجام شد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری قم افزود: قراردادی برای کف سازی و بهسازی بازار کهنه، بازار نو و بازار کفاشان به امضا رسیده و تفاهمات خوبی در این راستا انجام شده است.

جانقربان با اشاره به بافت‌های تاریخی شهر قم اظهار کرد: شهرداری اعتبارات خوبی برای بافت‌های تاریخی نیازمند بهسازی در نظر گرفته و اقدامات خوبی در زمینه بهسازی بافت‌های تاریخی توسط شهرداری قم انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از خیابان‌های شهر قم که در بافت تاریخی قرار دارد، خیابان بهار است، این خیابان در سال ۱۳۹۱ به پیاده راه تبدیل شد، در سال ۱۳۹۶ نیز شاهد تبدیل خیابان ارم به پیاده راه بودیم که از این پروژه استقبال خوبی صورت گرفت.

انتهای پیام/۷۸۰۰۲*۴۰

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن