اخبار

شهید سلیمانی تهدید امنیتی دشمن را به یک فرصت رسانه‌ای تبدیل کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین حامد عنقا نویسنده و کارگردان امشب در دوازدهمین نشست از سلسله نشست‌های دفاع همچنان باقیست که با عنوان فراسوی شهادت و بررسی جایگاه سردار شهیدقاسم سلیمانی در فضای رسانه‌ای و به همت کانون بسیج رسانه شهرستان قزوین برگزار شد اظهار کرد: ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی به‌گونه‌ای‌است که هرکسی که کمترین شناختی از خصایص و ویژگی‌های او دارد تحت تاثیر کاراکتر او قرار می‌گیرد.

وی افزود: این در حالی است که رسانه‌های انقلابی تا به امروز ابعاد زندگی وی را برای مردم تبیین نکرده و به بیان حرف‌های حسی و احساسی اکتفا کرده‌ایم.

عنقا تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های حاج قاسم در رزوهای آخر حیات با برکتشان توجه بیشتر فیلمسازان به حوزه عراق و پرداختن به جنایات صدام بود. این شهید بزرگوار معتقد بود نباید اجازه داد نسل جدید جوانان عراقی نتوانند صدام و خصوصیات خونریز این دیکتاتور را بشناسند.

این نویسنده عنوان کرد: درگیری عراق با جنگ در سال‌های اخیر باعث شده تا برخی‌ از جوانان این کشور به کمک رسانه‌های معاند صدام را یک رهبر مقتدر تصور کنند که در دورانش عراق با ثبات همراه بوده و جنایات او را فراموش کنند.

وی اضافه کرد: فراموشی جنایت‌های صدام توسط نسل جوان عراقی به نگرانی بزرگی برای حاج قاسم سلیمانی تبدیل شده بود.

عنقا با بیان اینکه شهید سلیمانی فقط سردار جنگ سخت نبود بلکه او را باید سردار جنگ نرم نیز دانست ادامه داد: این سردار بزرگ هرگز از پشت جبهه غافل نشد و معتقد بود آسیب ستون پنجم و نفوذ دشمنان از ستون جنگی دشمن بیشتر است.

این کارگردان برجسته سینما تأکید کرد: تا سال ۲۰۰۸ تلاش‌ها بر این بود که حاج قاسم سلیمانی به واسطه نوع کاری که انجام میداد به یک چهره رسانه‌ای تبدیل نشود و دشمن نیز با فهم اهمیت این موضوع، با هدف تخریب وی، او را در رسانه‌های خود مطرح و معرفی کند و بر همین اساس نیز در طی ۶ سال بیش از ۲۳۰ گزارش از وی در رسانه‌های غربی و امریکایی منتشر شد.

وی گفت: غرب در حوزه رسانه با شناخت کامل و کافی و اتاق فکر مشخص عمل می‌کند اما در جریان رسانه‌ای نیروهای انقلاب متاسفانه اختلاف نظر و اختلاف سیاست را شاهد هستیم.

عنقا افزود: متاسفانه ضعف پژوهش و شناخت از دشمن در میان ما زیاد است. به طور مثال همین الان شناخت ما از جریانات داخلی و فکری حاکم بر رژیم صهیونیستی بسیار کم و محدود است.

وی اظهار کرد: امروز در مورد سیاست‌های رسانه‌ای کسی صحبت می‌کنیم که به خوبی توانست تهدید امنیتی دشمن را به یک فرصت رسانه‌ای بزرک تبدیل کند.

 

شهید سلیمانی تلاش کرد صدای مقاومت از رسانه‌های ضد مقاومت طرح شود

این نویسنده بیان کرد: حاج قاسم در یک پاتک رسانه‌ای و در حالی که خود همواره از رسانه دوری می‌کند در تلاش است تا از رسانه‌های ضد مقاومت حرف‌های جریان مقاومت را طرح کند.

عنقا تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی با شناخت دقیق از عمق استراتژیک دشمن، این عمق را حتی در واشنگتن نمی‎دانست بلکه او عمق استراتژیک مقاومت را در تیترهای واشنگتن پست و نیوزویک می‌دانست.

وی ادامه داد: حرکت داعش در جنگ نرم و استفاده از تیم‌های تخصصی رسانه‌ای برای نمایش رعب و وحشت در جهان که اتفاقا توسط تیم‌های متخصص غربی در حوزه رسانه صورت میگرفت باعث شد تا با یک پاتک رسانه‌ای توسط تیم‌هایی که توسط حاج قاسم مدیریت می شدند غرب را به این نتیجه برساند که باید در برابر این جریان واکنشی جدی نشان دهد و این همان حرکت بزرگ حاج قاسم در حوزه رسانه بود.

این نویسنده و کارگردان خاطرنشان کرد: نیروهای انقلابی امروز بیش از هر زمانی باید با افزایش دانش خود به‌دنبال اشراف بر مسائل روز باشند.

وی اضافه کرد: نخبگان رسانه‌ای باید با اشرافیت در مورد حوادث روز جهان و پیرامون خود حرکت کنند و تغییر استراتژی دشمن در حوزه جنگ نرم را شناخته و برای مقابله با آن برنامه‌ریزی کنند.

 

کاشت بذر تردید حربه دشمن در جنگ نرم

عنقا با اشاره به حوادث پیش آمده در رابطه با اکران فیلم جدید ابراهیم حاتمی‌کیا با نام خروج که شب گذشته در جشنواره فیلم فجر رخ داد بیان کرد: حملات شب گذشته بیشتر از همه از سوی نخبگان رسانه‌ای جریان انقلاب بود و امروز بیم آن را دارم که در توری که برای ضربه زدن به هنر انقلابی و نخبگان آن از سوی دشمن پهن شده بیفتیم.

وی در پایان با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین حربه‌های دشمن در جنگ نرم کاشت بذر تردید است، یادآور شد: نخبگان رسانه‌ای انقلاب باید با شناخت این حربه دشمن همیشه مراقب باشند در این دام دشمن نیفتند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن