اخبار

لزوم توسعه کسب و کار پژوهشگران/ مشکل مالی برای حمایت از پژوهشگران نداریم

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، سورنا ستاری ظهر امروز در جمع خبرنگاران در چهارمحال و بختیاری، گفت: استان نسبت به سال‌های گذشته در بحث زیست بوم فعال شده است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه کمک‌های لازم در حوزه‌های مالی جهت توسعه پژوهش به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد خواهد شد، افزود: برای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های دانشگاه علوم پزشکی نیز منابعی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ۱۵ سال رتبه برتر پژوهشی را در بین دانشگاه‌های تیپ ۳ کشور دارا بود و الان هم در بین دانشگاه‌های تیپ ۲ قرار دارد، ادامه داد: این خود یک اتفاق بزرگ برای دانشگاهی نوپا است که تعداد دانشجویان محدودی نیز دارد، این نشان می‌دهد که انگیزه قابل توجهی در دانشگاه وجود دارد.

ستاری با تاکید بر اینکه حمایت از پژوهشگران نباید صرفا به حمایت‌های مالی محدود شود، عنوان کرد: باید زیست بوم را توسعه دهیم محیطی که پژوهشگران بتوانند کسب و کار خود را توسعه دهند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: شرکت‌های زیادی از مرکز رشد دانشگاه بیرون می‌آیند، این اتفاق بزرگی است که صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به تامین منابع مالی برای حمایت از پژوهشگران، اضافه کرد: باید کاری کنیم پژوهشگران جوان راه را درست انتخاب کنند تا محصول درستی بیرون بیاید.

ستاری تصریح کرد: در توسعه اقتصاد دانش بنیان، منابع مالی مهم نیست مشکل اصلی در این بخش فرهنگ است که باید در جامعه حاکم شود.

انتهای پیام/۶۸۰۲۰/م

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن