اخبار

مستند ۹ قسمتی «عمق میدان» آماده نمایش شد

میثم جهان‌بین، کارگردان مستند ۹ قسمتی «عمق میدان» که به زودی رونمایی می‌شود، درباره جزئیات آن به خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس گفت: حدود دو سال قبل مستندسازان جبهه انقلاب دیدار صمیمانه‌ای با رهبر انقلاب داشته‌اند که ایشان نکاتی در آن جلسه مطرح کردند. در همین راستا جمعی از دانشجویان دانشکده رسانه فارس با حمایت دانشکده رسانه شروع به تهیه مستند «عمق میدان» کردند. 

وی در رابطه با نحوه‌ی همکاری دانشجویان دانشکده رسانه فارس توضیح داد : دانشجویان رشته سینما دانشکده رسانه خبرگزاری فارس در یک پروژه دانشجویی تصمیم گرفتند به سراغ موسسات عهده‌دار جریان مستندسازی کشور بروند و با باز‌خوانی رهنمودهای رهبر انقلاب که بعدها به منشور مستند انقلاب مشهور شد، جریان مستندسازی کشور را در همه این موسسات رصد کنند.

کارگردان مستند گفت: حدود دو ماه پیش ایده و طرح اولیه ساخت این مستند ۹ قسمتی توسط صدرا عبدالله شاکری که از مستندسازان با سابقه کشور است و پژوهش قبلی در این موضوع داشت، به دانشکده رسانه خبرگزاری فارس ارائه شد.

این مستندساز جوان کشور ادامه داد: ساخت مستند عمق میدان با استقبال و حمایت حسن‌پور، رئیس دانشکده رسانه فارس روبرو شد و قرار بر این شد که این مستند توسط دانشجویان خود دانشکده تولید و همه عوامل آن از دانشجویان رشته سینما دانشکده باشند.

وی افزود: با هدایت درست و حرفه‌ای شاکری مجری طرح و تهیه کننده کار، مراحل تولید فیلم مشخص و با تقسیم کار بین دانشجویان، تولید مستند کلید خورد.

جهان‌بین ادامه داد: دانشجویانی که بعضا حتی یک بار هم تجربه مشارکت در یک تولید فیلم را نداشتند با آغاز این پرژه سهمی پیدا کرده و عملا وارد مقوله مستندسازی شدند.

کارگردان عمق میدان، افق روشنی برای دانشجویان رشته سینما دانشکده رسانه فارس متصور شد و گفت: برکات این پروژه برای دانشجویانی که کار اول خود را در این دانشکده به صورت حرفه‌ای تجربه کردند قابل توجه است و ان‌شاءالله در آینده بیشتر خواهد شد و قطعا این دانشجویان در ادامه کار حرفه‌ای خود این تجربه ارزشمند را که در دانشکده رسانه فارس به ثبت رسید فراموش نخواهند کرد.

وی در خاتمه گفت: هنرمندان انقلابی، کشور ایران را به انقلاب اسلامی می‌شناسند و در قبال این فجر تاریخی احساس مسئولیت کرده و متوجه این برهه تاریخی مهم شده‌اند. بخشی از هنرمندان این کشور، مستندسازان هستند که در سال‌های اخیر در جبهه فرهنگی انقلاب و گفتمان انقلاب اسلامی فعالیت کرده‌اند و هویت و هدف نهایی انقلاب اسلامی را در ابعاد مختلف با آثار خود نشان داده‌اند.

انتهای پیام/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن