اخبار

بازار طلایی که دیگر سکه نیست

سیدمحمد صفایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان در ارتباط با آخرین وضعیت خرید و فروش طلا و جواهر در زنجان اظهار کرد: وضعیت خرید و فروش طلا با توجه به قیمت‌ها و نوسانات موجود تعریف چندانی ندارد.

رئیس اتحادیه طلافروشان زنجان از فعالیت ۲۵۰ واحد طلافروشی در زنجان خبر داد و گفت: امیدواریم بازار در ایام عید رونق داشته باشد، چون آنطور که احصا شده از یک سو مالیات بر ارزش افزوده و از طرفی نوسانات موجب شده است که خرید و فروش طلا ۷۰ یا ۸۰ درصد کاهش پیدا کند و اگر هم معامله‌ای باشد تعویض است.

وی با اشاره به اینکه با اعمال مالیات بر ارزش افزوده فروش تعریف چندانی نداشته و با رکود مواجه هستیم، اضافه کرد: البته یک خبرهای خوشی از مجلس شنیده شده است که قرار است این ارزش افزوده حذف شود که اگر این اتفاق رخ دهد، شاهد یک رونق در این بخش خواهیم بود.

صفایی با اشاره به اینکه در صورت تایید شورای نگهبان و ابلاغ آن به دولت در سال آینده شاهد حذف ارزش افزوده در معاملات طلا خواهیم بود، تصریح کرد: چون بر اساس این طرح اصل مالیات بر ارزش افزوده از طلا حذف خواهد شد، از همین رو این موضوع موجب رونق بازار خواهد شد.

رئیس اتحادیه طلافروشان زنجان با بیان اینکه طلافروشان نیز طالب این هستند که قیمت طلا پایین‌تر باشد که خرید و فروش بیشتر شود، اضافه کرد: در جریان بودن معاملات قطعا هم به نفع مردم و هم طلافروشان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه بحث حذف مالیات بر ارزش افزوده عطف به ماسبق نخواهد بود، گفت: اگر طلافروشی بدهی از این بابت دارد باید پرداخت کند، چون ربطی به قانون جدید ندارد.

صفایی در ارتباط با اینکه درآمد طلافروشان بالا نیست، بلکه مقدار پول جابه‌جا شده زیاد است و مثلا یک گرم طلا بیش از ۴۰۰ هزار تومان است، گفت: جابه‌جایی مبلغ با آن چیزی که دست مغازه‌دار می‌آید متفاوت است.

رئیس اتحادیه طلافروشان زنجان با اشاره به اینکه طلافروشان نیز سود آنچنانی در خرید و فروش ندارند و این میزان حدودا ۷ درصد است، تصریح کرد: گاها این موضوع با جابه‌جایی پول اشتباه می‌شود.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق۲۰

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن