اخبار

تمرکز معاندان نظام و سلطنت طلب‌ها بر روی مشهد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سردار محمدکاظم تقوی صبح امروز در جمع مسؤولان پلیس فتا خراسان رضوی، این استان را دارای شرایط و مؤلفه‌های خاصی نسبت به سایر استان‌ها توصیف کرد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: مضجع شریف امام رضا(ع) در این استان باعث شده سالانه میلیون‌ها نفر به اینجا سفر کنند و قطعا ماندگاری این زائران در این استان نسبت به سایر نقاط متفاوت است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از طریق مرزهای زمینی و هوایی وارد خراسان رضوی شده اند، افزود: در ۱۰ ماهه نخست سال جاری این آمار، با افزایش بیش از ۴۰ درصدی، به ۳میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسیده است در حالی که امسال پروازهای خارجی ما کاهش داشته است.

تقوی با بیان اینکه امروزه خراسان رضوی میزبان هزاران نفر از کشورهای آسیای میانه است، افزود: طبق آمارها ۴ میلیون زائر خارجی و ۳۰ میلیون زائر داخلی هر ساله به مشهد می‌آیند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی کلانشهر مشهد را اولین هدف معاندین و منافقین و سلطنت طلب‌ها بعد از تهران عنوان کرد و گفت: در حوادث آبان ماه امسال و سایر حوادث، ۲۲ مرکز از مجموع ۴۰ مرکزی که علیه جمهوری اسلامی فعالیت می‌کردند، روی مشهد تمرکز داشتند.

وی افزود: قابلیت‌های مشهد همچون داشتن مرز طولانی با کشوری بی‌ثبات و ناامن مانند افغانستان و حضور ده‌ها یا هزاران افغانستانی و حتی فاقد هویت در این شهر، گویای قدرت ما در تامین امنیت پایدار مشهد و خراسان رضوی است.

تقوی با بیان اینکه در حوادث گذشته هم حرکت‌های معاندان اگر چه بسیار قوی، هدفمند و برنامه‌ریزی شده بود اما به هدف نرسید، تصریح کرد: این نتیجه رصد و آمادگی بالای نیروی انتظامی در برخورد با این حرکت‌ها است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی با بیان اینکه، پلیس فتا، یک واحد نوپایی است که از سال ۹۰ شروع شده، تصریح کرد: با این وجود این واحد، بسیار خوب رشد کرده و امروز شما نیروهای پلیس فتا، در همه شئون زندگی مردم می‌توانید تاثیرگذار باشید و امنیت روانی مردم را تامین کنید.

وی افزود: امروز بر خلاف تمام محدودیت‌هایی که وجود دارد، باید اراده به وجود بیاید که در همه شهرستان‌ها بدون توجه به تشکیلات مصوب، واحدهای پلیس فتا ایجاد کنیم.

تقوی امنیت روانی مردم را از مهم‌ترین ماموریت‌های پلیس فتا دانست و گفت: امنیت روانی وقتی به وجود می‌آید که کسی نتواند به پول مردم در بانک‌ها دست درازی کند، بنابراین رصد و برخورد با کسانی که به هر طریقی چه دزدی، چه بر هم زدن آرامش خانواده‌ها، چه از طریق توزیع سلاح، مواد مخدر یا مشروبات الکلی، یا ترویج ابتذال در فضای مجازی و اینترنت، جزو وظایف و ماموریت‌های پلیس فتا است. 

فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه ابزار، یکی از موضوعاتی است که حتما باید تامین شود، خاطرنشان کرد: در عین حال ابزار و امکانات زمانی کارایی دارد که در اختیار نیروی انسانی متعهد باشد.

وی خطاب به مسؤولان پلیس فتای خراسان رضوی اظهار کرد: شما باید جزو باهوش‌ترین، آماده ترین، با انگیزه ترین و با تقواترین عناصر ناجا باشید، چرا که اگر تقوا و بصیرت لازم را نداشته باشید جامعه متضرر می‌شود.

تقوی با تاکید بر اینکه به هر شکلی که می‌شود باید اسرار جامعه را حفظ کرد، گفت: امروز کار شما مرز و جغرافیا نمی‌شناسد، بسیاری از افراد می‌توانند در پایین ترین درجات اجتماعی و یک فضای بسته مرجع تولید ناامنی برای جامعه باشند، وقتی ضریب نفوذ اینترنت و فضای مجازی به بیش از ۷۵ درصد رسیده معنا ندارد ما بگوییم بخاطر محدودیت‌ها نمی‌توانیم در این منطقه کم جمعیت تشکیلاتی داشته باشیم.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی بر لزوم به روزرسانی اطلاعات پرسنل فتا تاکید کرد و افزود: اگر شما به دانش‌های مورد نیازتان دسترسی نداشته باشید هر چقدر امکانات در اختیارتان باشد اثری ندارد، پس باید سطح آموزش و دانش مهارتی خود را افزایش دهید.

وی با بیان این مطلب که امروز تجاوزها فقط سرزمینی نیست، متذکر شد: حالا دشمنان با کم‌ترین هزینه بدون شکافتن مرزها، توسط اینترنت و فضای مجازی بر فکرها مسلط می‌شوند و شما باید بتوانید فکر دشمن را خوب بخوانید و بر فکرها مسلط شوید.

تقوی افزود: افزایش بیش از ۹۰ درصدی جرایم فضای مجازی در سال جاری نشان دهنده اهمیت این حوزه است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: یکی از ویژگی‌های ماموریت امسال ما رصد بیشتر کانون‌‌هاست، یعنی افرادی که در باندهای سازمان‌دهی شده فعالیت می‌کردند بیشتر مورد پیگرد قرار گرفتند.

وی اظهار کرد: در آخرین اقدامات پلیس فتا، تمرکز بیشتری بر موضوع بانک‌ها و سرقت‌های اینترنتی داشتیم، بیشتر مراجعه کنندگان به پلیس فتا فیشینگ و تعرض به حساب‌های بانکی بوده، بنابراین از مردم می‌خواهیم از رمزهای یک بار مصرف استفاده کنند تا دچار مشکل نشوند.

انتهای پیام/ ۷۰۰۶۸

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن