اخبار

تولید ۹٫۵ میلیون تن سیب و مرکبات در کشور/ مشکلی برای تامین میوه شب عید وجود ندارد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز در نشست خبری که با حضور مدیران معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، داراب حسنی مدیرکل دفتر میوه‌های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال ۲۵ هزار تن سیب درختی و ۳۵ هزار تن پرتقال در انبارها ذخیره‌سازی شده است، گفت: مشکلی از نظر تأمین نیاز میوه شب عید وجود ندارد.

وی با بیان اینکه امسال ۴ میلیون تن سیب و ۵٫۵ میلیون تن مرکبات در کشور تولید شده است، افزود: تولید میوه به ویژه سیب و پرتقال که در ایام عید مصرف زیادی دارد به حد کافی تولید شده است. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

حسنی همچنین از سطح کشت ۱٫۷ میلیون هکتاری میوه‌های سردسیری خبر داد و گفت: ۱۰ میلیون تن از ۱۷ میلیون تن میوه کشور میوه‌های سردسیری و خشک است و سالانه ۲ میلیارد دلار از این مسیر صادرات انجام می‌شود.

وی در ادامه انجام اصلاح و نوسازی باغات، به‌باغی، توسعه دیم در اراضی شیب‌دار، معرفی ارقام جدید را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از برنامه‌های این مدیریت در توسعه میوه‌های سردسیری و خشک عنوان کرد.

* احداث ۷۷۰۰ هکتار گلخانه در کشور

غلامرضا تقوی مدیرکل گلخانه‌های معاونت باغبانی با بیان اینکه ۷۷۰۰ هکتار گلخانه در کشور احداث شده است، گفت: از این میزان سالانه ۲٫۴ میلیون تن سبزی و سیفی شامل خیار، گوجه، بادمجان و فلفل به دست می‌آید و ۲۷۰۰ هکتار هم برای تولید گل‌ها و گیاهان زینتی اختصاص دارد که سالانه یک میلیارد شاخه و گلدان از آنها به دست می‌آید.

تقوی با اشاره به اهمیت توسعه گلخانه در کشور گفت: این سطح گلخانه ۱۷۵ هزار شغل ایجاد کرده که ۱۶ درصد کل اشتغال بخش باغبانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خود اختصاص داده است.

وی همچنین تأکید کرد: تولید گلخانه‌ای باعث افزایش بهره‌وری آب و نیز کاهش مصرف سوخت می‌شود و عملکرد محصولات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بالا می‌برد.

به گفته این مسؤول در تولید گلخانه‌ای به ازای هر ۲۶ کیلوگرم یک کیلوگرم آب استفاده می‌شود و عملکرد هم تا ۲۵۰ تن در هکتار است و مصرف سوخت نیز ۳۰ درصد کاهش می‌یابد.

* کشت گلخانه‌ای سالانه ۲۳ برابر سد کرج صرفه‌جویی آب دارد

در ادامه نشست حبیب رادفر مجری طرح توسعه گلخانه‌ها با بیان اینکه امنیت غذایی و کشاورزی پایدار و نیز اقتصادی کردن کشاورزی سه رکن اساسی برای هر کشور است، گفت: برنامه اقتصاد مقاومتی انتقال ۴۸ هزار و ۳۵۵ هکتار محصولات فضای باز به محصولات گلخانه‌ای است که با انجام این کار فضاهای آزادشده به تولید محصولاتی مانند گندم و غلات اختصاص می‌یابد.

* در سیل اخیر ۱۵۰۰ هکتار باغات موز از بین رفت

در این نشست زهرا جلیلی مقدم مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری با بیان اینکه در سیل اخیر ۱۵۰۰ هکتار از باغات موز خسارت دید و باید نهال‌های جدید جایگزین شوند، گفت: این سیل خسارات زیادی وارد کرده که هزینه اصلاح و نوسازی آن در بخش باغات خرما و موز ۱۲۴ هزار میلیارد تومان است.

جلیلی مقدم در ادامه با تأکید بر اینکه به گفته سازمان بهداشت جهانی هر فرد باید روزانه ۵ وعده میوه مصرف کند، گفت: تولید خرما در کشور ۱٫۲ میلیون تن است و ایران ۱۰ درصد تولید جهانی این محصول را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اختیار دارد و سالانه ۳۰۰ هزار تن صادر می‌کند که ۱۵ درصد مبادلات جهان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اختیار کسب کرده است. همچنین تولید مرکبات کشور ۵٫۳ میلیون تن است و ایران جایگاه هفتم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دارد. ایران جایگاه سوم تولید انار و همچنین چهارم انجیر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اختیار دارد و سالانه حدود ۱۴ هزار تن کیوی صادر می‌کند.

وی تأکید کرد: به جهت تغییر اقلیم که در کشور رخ می‌دهد باید اقدامات به‌باغی و اصلاح و نوسازی باغات انجام شود.

* بذر و نهاده‌های مناسب در گیاهان دارویی نداریم

حسین زینعلی مجری گیاهان دارویی با بیان اینکه مشکل در توسعه گیاهان دارویی تأمین بذر و نهاده‌ مناسب است، گفت: در ۴۰ سال گذشته به گیاهان دارویی توجهی نشده است، فقط در دو سال گذشته توجه به این بخش افزایش یافته است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بزرگ در گیاهان دارویی گفت: ایران متنوع‌ترین ژنتیک گیاهی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با ۸۵۰۰ گونه گیاهی دارد که ۲۰۰۰ گونه آن متعلق به گیاهان دارویی است.

زینعلی تصریح کرد: ایران سطح زیرکشت گل محمدی و زعفران جایگاه نخست دنیا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دارد.

مجری گیاهان دارویی همچنین گفت که در سال جاری ۷۱ تن زعفران به قیمت ۵ میلیون تومان خریداری شد و مانع از افت قیمت شد به طوری که قیمت زعفران هم اکنون به کیلویی ۱۱ میلیون تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه صادرات سال گذشته گیاهان دارویی ۵۷۰ میلیون دلار بوده پیش‌بینی کرد میزان صادرات امسال به ۷۰۰ میلیون دلار برسد.

* اهمیت زیتون در قرآن

در این نشست سید رحمت‌الله پریچهر مجری طرح زیتون با بیان اینکه زیتون ۶ بار در قرآن و ۲۰۰ بار در سایر کتاب مقدس اشاره شده است گفت: این محصول تأثیر اساسی در امنیت غذایی کشور دارد و به عنوان غذا و دارو استفاده می‌شود.

پریچهر گفت: کشت این محصول از سال ۷۲ در کشور آغاز شده و هم‌اکنون در ۲۶ استان کشور کشت می‌شود.

به گفته وی سطح کشت این محصول ۹۲ هزار هکتار است که سالانه ۱۴۷ هزار تن محصول تولید می‌کند که ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن روغن از آن استحصال می‌شود.

مجری طرح زیتون مشکل ارقام را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در زیتون مهم خواند و گفت: سال گذشته ۷۰ هزار پیوند و سرشاخه‌کاری در باغات زیتون کشور انجام دادیم و در حال حاضر از محصول زیتون نیمی برای تولید کنسرو و نیمی برای تولید روغن به دست می‌آید.

در این نشست خبرنگار فارس پرسید چرا برای تولید سبزی و صیفی در محصولات باغی و حتی گلخانه‌ای اینقدر تأکید می‌شود در حالی که بسیاری از کشورها تلاش می‌کنند به دلیل آب‌بری این محصولات تولید آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کمتر کنند و بیشتر آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در قالب آب مجازی وارد کنند.

دادفر مدیر طرح توسعه‌ای امور گلخانه‌ها افزود: اتفاقا نکته‌ای است که اخیرا سرپرست وزارت جهاد کشاورزی هم به ما تأکید کرده و قرار است محصولات گلخانه‌ای را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متناسب با آب و هوای منطقه تولید کنیم و از تأکید روی سبزی و صیفی کمتر کنیم.

 همچنین تقوی مدیرکل گلخانه‌ها هم تأکید کرد: در حال حاضر محصولات سبزی و صیفی بیش از ۱۳ هزار مترمکعب در هکتار آب مصرف می‌کنند ضمن اینکه طبق آمار رقم زیادی فاسد شده و قبل از اینکه به دست مصرف‌کننده برسد از بین می‌رود و برای صادرات هم معمولا محصول کیفی کمتر وجود دارد.

خبرنگار فارس همچنین در باره نابسامانی عطاری‌ها در کشور پرسید که نظارتی بر آنها نمی‌شود و قیمت‌های خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دل به خواهی افزایش می‌دهند زینعلی مجری گیاهان دارویی پاسخ داد: وزارت بهداشت برای سلامت این محصولات و همچنین اتحادیه‌های عطاران برای سامان دادن به آنها باید اقدام کنند و این مشکلی است که وزارت جهاد کشاورزی هم به آن اعتراض دارد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن