اخبار

فرمانده سپاه فجر:اندیشه شهید سلیمانی ادامه خواهد داشت

به گزارش خبرگزاری فارس از شهر کامفیروز، سردار سید هاشم غیاثی در حاشیه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و اربعین سپهبد شهید قاسم سلیمانی و شهدای بخش کامفیروز اظهار داشت: مهربانی، ساده زیستی، مهرورزی، بندگی خدا و شجاعت در برابر قدرت‌های شیطانی از ابعاد وجودی امام (ره) بود که این اندیشه‌ها باید برای نسل‌های موجود و آینده تبیین و بازگو شود.

وی با اشاره به اینکه تبعیت از مقام معظم رهبری تبعیت از امام راحل (ره) است، افزود: تبعیت از مقام معظم رهبری، تمرین ولایت‌پذیری است و بر همین اساس باید این مهم را دنبال کنیم.

سردار غیاثی با بیان اینکه دهه فجر نماد مبارزات انقلابی و استقلال‌طلبی ملت مومن ایران است، گفت: این انقلاب که در بهمن ماه ۱۳۵۷ بر پایۀ آموزه‌های دین مبین اسلام و به رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسید، به یک نقطه عطف در تاریخ جهان تبدیل و سرآغازی بر شکست‌های پی‌درپی استکبار جهانی شد.

فرمانده سپاه فجر فارس ابراز داشت: برنامه‌ریزی‌ها و تهدید‌های دشمن در حوزه جنگ اقتصادی، تحریم‌های ناجوانمردانه و ناامنی با کمک اقشار مختلف جامعه شناسایی و نیز منشأ تحرکات در شرایط  فعلی با اقتدار امنیتی خنثی می‌شود.

 سردار غیاثی بیان داشت: امنیت و اقتدار امنیتی در کشور ایران که در شرایط  تهدید و بحران‌هایی که از سوی دشمنان تحمیل‌شده  با دیگر کشور‌های اروپایی متفاوت بوده و در این راستا اقتدار امنیتی  ایران اسلامی  بازدارنده است.

وی اضافه کرد: دشمن در صدد محو کشور در جغرافیای جهان بود که با همت و بزرگواری توأم با برنامه‌ریزی مقام معظم رهبری این توطئه خنثی گردید و پرتو ایران اسلامی در جهان اسلام در حال درخشیدن است.

سردار غیاثی ادامه داد: آمریکا در حاشیه نشسته و به متن نگاه می‌کند و نیز ناتوان در حل  معادله امنیتی  به‌ویژه در کره شمالی، عراق، سوریه، یمن، افغانستان و نیز کشور‌هایی که از نفوذ معنوی ایران به‌عنوان لنگرگاه، نقطه تعادل و قدرت جهانی برخوردارند، منفعل عمل می‌کند.

وی گفت: دهه فجر یادآور ایثارگری‌های ملت ایران در دوران طاغوت است و به همین منظور این رویداد مهم تاریخی در ایران اسلامی ثبت ‌شده است.

وی با اشاره به اینکه امام راحل (ره) ۱۲ بهمن‌ماه یعنی زمانی که کشور در حال حکومت ‌نظامی و منع رفت‌وآمد بود را برای ورود خود به میهن انتخاب کرد، افزود: حضرت امام در بدو ورود فرمودند مردم در ۱۲ بهمن به خیابان‌ها آمده تا حکومت‌نظامی را لغو کنند.

فرمانده سپاه فجر استان فارس خاطرنشان کرد: در اسنادی که در اختیار است آمریکا در تلاش بود که بعضی از مراکز حساس از جمله مدرسه علوی و بعضی از مناطق دیگر را بمباران کند و سپس کودتای نظامی اجرا کند، حال در چنین شرایط بحرانی انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

وی بیان داشت: مسیر انقلاب اسلامی بر اساس آموزه‌های دینی و اسلامی است که در این مورد باید امام را به‌عنوان یک شخصیت اثرگذار دانست و از شخصیت تاریخی پرهیز شود، چرا که وی حقیقت همیشه زنده تاریخ هستند.

وی  در مورد شهید قاسم سلیمانی افزود: سپهبد شهید سردار قاسم سلیمانی  از تربیت‌شدگان مکتب انقلاب اسلامی، امام راحل و مقام معظم رهبری بوده است و باید یاد و خاطره این سرباز ولایت در خاطره‌ها ماندگار شود.

فرمانده سپاه فجر با مهم ارزیابی کردن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در انتخابات پیش رو، مقام عظامی ولایت فرمودند که اساسی‌ترین مسئله کشور انتخابات است و نیز یادآور شدند اگر انتخابات قوی برگزار شود سایر مشکلات کشور مرتفع خواهد شد.

سردار غیاثی تصریح کرد: فرمایشات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری و نیز گذشتن از فیلتر شورای نگهبان مهم‌ترین شاخصه کاندیداها است.

انتهای پیام/۹۸۱۰۰۹

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن