اخبار

لزوم بی‌طرفی مسؤولان دولتی در انتخابات

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از روابط عمومی فرمانداری اردبیل، مسعود امامی یگانه در نشست مشترک مجریان، ناظران و اعضای ستاد پیشگیری از وقوع جرم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین اظهار کرد: باید اصل بی‌طرفی از سوی برگزارکنندگان انتخابات و مسؤولان دولتی رعایت شود که خوشبختانه تا این لحظه، اعتماد عمومی خوبی در این زمینه ایجاد شده است.

وی افزود: انتخابات تجلی مردم سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و زمینه بروز اراده ملت را در طی سالیان گذشته به نمایش گذاشته است. 

امامی یگانه بیان کرد: برگزاری منظم و شکوهمند انتخابات و ایجاد بستر مناسب برای حضور مردم در انتخابات مستلزم عمل به قانون، هم از سوی مجریان و هم از جانب داوطلبان، مسؤولان ستادی و هواداران آن‌ها است.

وی تصریح کرد: در حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین ۴۶ نفر برای تصاحب سه کرسی مجلس به رقابت خواهند پرداخت.

سرپرست فرمانداری اردبیل با بیان این‌که اسامی قطعی نامزدها در ۲۲ بهمن‌ماه منتشر خواهد شد، افزود: انتشار آگهی از سوی فرمانداری در ۲۳ بهمن به طور رسمی انجام شده و شروع تبلیغات انتخاباتی به مدت ۷ روز، از ۲۴ بهمن لغایت ۳۰ بهمن ادامه خواهد داشت. 

امامی یگانه با اشاره به ممنوعیت دیوارنویسی، راه‌اندازی کاروان‌های تبلیغاتی و نصب بلندگو در محیط خارج از ستاد، بیان کرد: الصاق عکس‌ها بایستی در محل‌های مجاز تعیین شده توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌ها صورت گیرد و در غیر این‌ صورت نیروی انتظامی و شهرداری مکلف به جمع‌آوری و امحاء عکس‌ها هستند.

وی گفت: راه‌اندازی ستاد در هسته مرکزی شهر اردبیل، میدان امام حسین (تازه میدان) تا میدان شریعتی و از میدان ورزش تا عالی‌قاپو ممنوع است و طبق سنوات گذشته ۴ مسجد در شهر اردبیل برای سخنرانی نامزدهای محترم پیش بینی شده و ترتیب سخنرانی‌ها بر اساس قرعه‌کشی و با حضور مسؤولان ستادها انجام خواهد شد. 

سرپرست فرمانداری اردبیل بیان کرد: در کل حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین بالغ بر ۵۹۰ صندوق پیش بینی شده و حدود ۸ هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات خواهیم داشت.

انتهای پیام/۳۴۶۳/۸۸۸

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن