اخبار

/اجمالی/ تغییر حوزه انتخابیه ۸ کاندیدا به همدان

 

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام جلال مرادی ظهر امروز در ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات یازدهمین انتخابات مجلس اظهار کرد: در جایگاهی که قرار گرفته‌ایم همه باید سربازان امام عصر(عج) باشیم چون نظام ما مقدمه نظام بقیه‌الله است.

وی با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب، مقام معظم رهبری بر آمادگی ما برای ولایت امام زمان(عج) تاکید کرده‌اند گفت: ایران در تاریخ خود تاریخی به عظمت انقلاب اسلامی نداشته است.

 رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان همدان ادامه داد: کسانی که وارد عرصه رقابت انتخاباتی یا نمایندگی ملتی که صدها هزار شهید داده و جانبازان و آزادگان بسیاری را تقدیم کرده‌، می‌شوند باید به این مباحث توجه کنند.

وی افزود: در بررسی صلاحیت‌ها به برخی از کسانی که صلاحیت آنها احراز نشده بود و به ما مراجعه می‌کردند عرض می‌کردیم فردی که وارد این عرصه می‌شود برای جمعیت کوچکی نمایندگی نمی‌کند بلکه احتمال دارد با ورود به مجلس بین نمایندگان انتخاب و یا یکی از روسای قوای این نظام شود.

مرادی با بیان اینکه این نظام امید همه مستضعفان و آزادگان عالم است و کسی که وارد عرصه نمایندگی می‌شوند باید به این مسئله توجه کند گفت: سلیمانی‌هایی باید در مجلس حضور داشته باشند و مردم به آنها تکیه کنند.

وی با بیان اینکه حتی مخالفان نظام نیز می‌گویند اقتدار امروز ایران در تاریخ سابقه نداشته است گفت: اگر مرز جغرافیای ایران کم شده اما مرز نفوذ استراتژیکی آن از تمام تاریخ گسترده‌تر است.

 رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان همدان ادامه داد: امروز مرز نظام اسلامی مرز  اسلام و کفر است و اگر دولت‌ها هم آن را نپذیرند، ملت‌ها به این افتخار می‌کنند.

وی با اشاره به تحقق شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» گفت: امروز اوج ذلت استکبار در مقابل اسلام است، ما نه تنها سلطه‌پذیر و بی‌تفاوت نبوده‌ایم بلکه سلطه‌ستیز هم بودیم به طوری که امروز اوج ذلت سلطه‌گران را در مقابل نظام می‌بینیم.

مرادی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی اقتدار آمریکا را بر هم زد افزود: همان طور که فروپاشی شرق را دیدیم فروپاشی غرب نیز رقم خواهد خورد.

وی گفت: دنیای غرب نتوانست در عرصه بین‌المللی علیه ایران اجماع کند، اگر می‌توانست در شورای امنیت سازمان ملل مصوبه‌ای می‌گرفت تا در مقابل موشک‌های ما جواب دهد، بنابراین شکست سیاسی استکبار در عرصه بین‌الملل رقم خورد. 

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان همدان در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات بر اساس اصل ۶ قانون اساسی تصریح کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی امور کشور باید به اتکاء آرای عمومی و  از راه انتخابات اداره شود.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان در چند کشور انقلاب مخملی ایجاد کرد و قصد داشت بدترین نوع آن را به صورت ترکیبی در انتخابات ایران انجام دهد اما با شکست مواجه شدند چون تا برخی دنبال ایجاد مشکل بودند، رهبری می‌فرمودند، شورای نگهبان وجود دارد، مراجعه کنید تا آرا بازشماری شود که نمونه‌ آن را در فتنه ۸۸ دیدیم.

مرادی با اشاره به اینکه در فتنه ۸۸ حتی مسوولان ستاد کسانی که فتنه را آغاز کردند، گفتند ۲۰ بار هم بشمارید این آرا تغییر نمی‌کند افزود: ما تضمین سلامت در انتخابات را داریم که شاید در برخی کشورها وجود نداشته باشد.

وی در ادامه گفت: رده سنی حضور در انتخابات در اوج است که امیدواریم در این فجر سلیمانی‌ها انتخابات سلیمانی‌ها را داشته باشیم و انتخاباتی ویژه در چهلمی و یکمین سالگرد انقلاب برگزار شود.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان همدان با اشاره به اینکه ماده ۳  قانون انتخابات مجلس بر نظارت شورای نگهبان بر تمام شئون مجلس تاکید می‌کند عنوان کرد: در قانون نظارت شورای نگهبان در ماده ۸ این قانون نظارت تاکید شده که نظارت در تمام مدت از ثبت نام تا شمارش آرا را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه این نظارت ضامن سلامت و صحت انتخابات است و قبل از اینکه برعلیه داوطلبان باشد به نفع آنهاست افزود: از ۴۳۹ نفری که در انتخابات شرکت کردند سپاسگزاریم، از کسانی که ثبت نام کردند اما مدارک آنها ناقص بود و یا به هر دلیلی رد شدند، همینطور از آنهایی که احساس تکلیف کردند در خدمت نظام باشند قدردانی می‌کنم.

مرادی با بیان اینکه قبل از اینکه موضوع انتخاب نمایندگان موضوع اعتماد آنها مطرح است گفت: خواهشمندم قبل از ۲۴ بهمن‌ماه کاندیداها به عنوان تکلیف، یک بار قانون را بخوانند و آن را در اختیار روسای ستاد خود قرار دهند چراکه جهل به قانون رافع مسوولیت نخواهد بود.

وی ادامه داد: برخی به دلایل جرایم انتخاباتی دوره قبل، رد صلاحیت شده‌اند که می‌گویند از قانون خبری نداشتیم، کاش زودتر مطلع می‌شدیم و رای برائت می‌گرفتیم.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان همدان در ادامه تبلیغ علیه نامزدها و هرگونه هتک حرمت به آنها را از مصادیق تخلف انتخاباتی برشمرد و گفت: کسانی که در‌ گذشته نماینده بودند باید بدانند که قانون تغییر کرده و با مصوبه سوم خرداد سال ۹۵ مواجه می‌شویم که موضوعات فضای مجازی و شبکه مجازی را عنوان می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز صبح تاییده‌ شده‌های انتقالی برای کاندیدهای مجلس شورای اسلامی اعلام شد گفت: آمار اولیه ۱۷۹ نفر تاییدی است که در جریان است، مدارکی نیز دریافت کردیم که برخی رد صلاحیت شدند و برخی‌ها هم تایید.

مرادی با اشاره به اینکه هشت نفر از کاندیداها حوزه انتخابیه خود را به استان همدان منتقل کردند گفت: امیدوارم در تبلیغات انتخابات از امکانات دولتی و عمومی سوء استفاده نشود، بودجه‌های انتخاباتی مشخص است و می‌توان آن را در جای خود هزینه کرد.

وی با تأکید بر لزوم رعایت قانون و رفتار مطابق با سیاست‌های کلی انتخابات افزود: قبل از اینکه کسی وارد مجلس شود باید پایبند قسم‌نامه آن باشد، موضوعی که رهبری بر آن تاکید کرده‌اند اما دو قوه کوتاهی کردند و تبدیل به قانون نشد.

 رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان همدان بیان کرد: به داوطلبان اطمینان می‌دهم به عنوان مسوول نظارت بر انتخابات استان تکلیف خود می‌دانیم حتی در یک رای هم آن هم در دورترین نقطه ناحقی نشود.

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن