اخبار

دمشق: حضور نیروهای خارجی بدون موافقت دولت سوریه غیرقانونی است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،‌ «ایمن سوسان» معاون وزیر خارجه سوریه شامگاه دوشنبه در سخنانی گفت که حفاظت از تمامیت ارضی کشور و پایان دادن به هرگونه وجود خارجی غیرقانونی وظیفه دولت سوریه است.

وی که با شبکه خبری «المیادین» مصاحبه می‌کرد، افزود: «حضور ترکیه در سوریه همانند حضور هرگونه نیروی خارجی دیگر بدون موافقت دولت سوریه،‌ غیر قانونی است.»

معاون وزیر خارجه سوریه اضافه کرد: «ترکیه از آغاز جنگ همواره به سوریه تجاوز کرده و حامی اصلی تروریسم به شیوه‌های مختلف بوده است.»

سوسان افزود: «اگر [رجب طیب] اردوغان [رئیس‌جمهور ترکیه] نقش حمایت‌گرانه از تروریسم را برای خود برگزیده بنابراین باید تبعات آن را بپذیرد.»

نیروهای ارتش سوریه طی روزهای گذشته موفق شده‌اند در جنوب و غرب استان حلب ۵۲ منطقه را آزاد کنند و همچنان به عملیات خود برای پاکسازی کامل این استان ادامه دهند.

نیروهای ارتش سوریه طی دو روز گذشته نیز در داخل استان ادلب توانستند کنترل مسیر بین‌المللی حلب-دمشق را به دست بگیرند. (جزئیات بیشتر)

پیشروی‌های چند هفته اخیر ارتش سوریه سبب شد تا ۶۰۰ کیلومتر مربع از اراضی تحت اشغال تروریست‌ها آزاد شود و ارتش سوریه توانست کنترل ده‌ها شهرک، روستا و ارتفاع راهبردی را به دست بگیرد.

انتهای پیام/ق

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن