اخبار

رایزنی احزاب اصلاح‌طلب با هیئت‌رئیسه شورای عالی اصلاح‌طلبان برای ارائه لیست انتخاباتی

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، اصلاح‌طلبان ۱۵ بهمن ماه سال جاری طی یک نشست فوق‌العاده اعلام کردند که برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران لیستی ارائه نمی‌دهند و شورای سیاست‌گذاری این طیف سیاسی نیز تأکید کرده بود که فقط احزاب می‌توانند به صورت حزبی از نامزدهای تأیید صلاحیت شده خود حمایت کنند.

احزاب اصلاح‌طلبی که نامزدهای آنان در تهران تأیید صلاحیت شده بودند اعلام کردند که قرار است با همدیگر ائتلاف کنند. همین امر سبب شد که تیم اطلاع‌رسانی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان که در اختیار مشارکتی‌های سابق در قالب حزب اتحاد ملت است، سریعاً بیانیه داده و اعلام کنند که احزاب نه حق دارند با هم ائتلاف و نه از عنوان اصلاح‌طلب استفاده کنند.

محمد نیشابوری سخنگوی حزب اصلاح‌طلب اسلامی کار در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، تأکید کرد: ما قطعاً سعی می‌کنیم مصوبه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان را رعایت کنیم اما باید به دنبال سازوکار جدیدی برای معرفی کاندیداهایمان باشیم. قطعاً وقتی چند حزب می‌خواهند کنار همدیگر قرار بگیرند و ۳۰ نامزد برای تهران معرفی کنند باید یک عنوانی را روی خود بگذارند.

نیشابوری در پاسخ به این پرسش که آیا حزب اسلامی کار رسماً وارد ائتلاف حزب اصلاح‌طلب شده است یا خیر؟ گفت: هنوز به هیچ جمع بندی نرسیده‌ایم، ما فعلاً در حال مذاکره با همدیگر هستیم و تاکنون چندین جلسه بین احزاب اصلاح‌طلب برگزار شده است.

سخنگوی حزب اسلامی کار تأکید کرد: به دنبال این هستیم که طی مذاکره‌ای با هیأت رئیسه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در خصوص ارائه لیست برای نامزدهای اصلاح‌طلب در تهران به جمع‌بندی معقول و معلومی برسیم.

وی خاطرنشان کرد: برای ما اتحاد اصلاح‌طلبان از اوجب واجبات است و به آن پایبندیم و می‌خواهیم که این اتحاد حفظ شود.

نیشابوری در پاسخ به این پرسش که احزاب اصلاح‌طلبی که با هم گفت‌وگو می‌کنند چند حزب هستند؟ گفت: بیش از ۱۰ حزب هستند و احتمالاً با افزایش تعداد تایید صلاحیت‌ نامزدهای اصلاح‌طلب، تعداد احزابی که تمایل به معرفی و حمایت از کاندیدای خودرا دارند بیشتر خواهد شد و این موضوع رو ائتلاف هم اثر مستقیم خواهد داشت.امیدوارم شورای نگهبان برای پرشور برگزار شدن انتخابات و افزایش امکان انتخاب نامزدها با تنوع فکری را فراهم کند.

به گزارش فارس، حزب اسلامی کار از جمله احزاب اصلاح‌طلب است که حسین کمالی وزیر دولت سازندگی دبیرکلی آن را بر عهده دارد.

سهیلا جلودارزاده، محمدرضا بادامچی، محمد نیشابوری و محسن سرخو از جمله چهره‌های شناخته شده این حزب هستند.

انتهای پیام/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن