اخبار

ریزش ۷ هزار و ۴۶۶ واحدی شاخص بورس تهران

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌ بورس تهران که در روزهای اخیر با رکوردشکنی روبه‌رو شده بود، امروز به خاطر مصوبه افزایش مالیات نقل و انتقال سهام، شاخص کل با ریزش مواجه شده و با کاهش ۷ هزار و ۴۶۶ واحد به رقم ۴۴۷ هزار و ۱۵۱ واحد رسید. 

همچنین شاخص با معیار هم‌وزن ۲ هزار و ۱۴۵ واحد افت کرده و به رقم ۱۴۵ هزار و ۳۲۶ واحد رسید. 

ارزش بورس بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۱۶۲۵ تریلیون تومان رسید. 

امروز معامله گران بورس بیش از ۶ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۷۷۴ هزار نوبت معامله و به ارزش ۴ هزار و ۳۲۶ میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

امروز عمده نمادهای مهم بورسی افت داشته و در کاهش شاخص بورس مؤثر بودند که از جمله می‌توان به نماد مخابرات ایران، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت تهران، هلدینگ تاپیکو و بانک ملت اشاره کرد. 

نمادهای پربیننده در بورس شامل بانک ملت، سایپا، بانک صادرات، پالایش نفت اصفهان، پارس خودرو، ملی مس ایران، فولاد مبارکه، ایران خودرو و کشتیرانی بوده‌اند. 

شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی امروز ۱۹۹۲ واحد افت کرده و به رقم ۱۱۹ هزار و ۳۲۲ واحد رسید. 

شاخص قیمت با معیار هم‌وزن ۱۴۳۰ و احد کاهش یافته و به رقم ۹۶ هزار و ۹۲۳ واحد رسید. 

شاخص آزاد شناور با کاهش ۸ هزار و ۵۱۱ واحد به رقم ۵۴۱ هزار و ۱۳۶ واحد رسید. 

شاخص بازار اول بورس با کاهش ۵ هزار و ۴۷۲ واحد به رقم ۳۲۲ هزار و ۱۴۷ واحد و شاخص بازار دوم بورس با کاهش ۱۴ هزار و ۹۸۳ واحد به رقم ۹۲۲ هزار و ۱۶۰ واحد رسید. 

امروز در فرابورس ایران نیز بازار کاهشی بوده و شاخص کل ۹۸ واحد عقب‌نشینی داشته و به رقم ۵ هزار و ۶۶۰ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از ۳۲۷ تریلیون تومان رسید. 

امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از ۳٫۴ میلیارد برگه سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۷۵۱ هزار معامله و به ارزش ۲ هزار و ۶۹۷ میلیارد تومان داد و ستد کرد. 

نماد سنگ‌آهن گوهرزمین بیشتر افزایش در شاخص فرابورس داشته و نمادهای میدکو، ذوب‌آهن، پتروشیمی مارون، نیروبرق دماوند، پتروشیمی زاگرس و مولد نیروگاه جهرم بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند. 

امروز نمادهای پربیننده شامل ذوب‌آهن اصفهان، سمگا، صنایع کاغذ پارس، بانک دی، توسعه و عمران استان کرمان، شهداب ناب خراسان، زرین معدن آسیا، بیمه دی، کشاورزی و دامپروری بینالود و مادیران بوده‌اند. 

امروز همچنین تعدادی از نمادهای بورسی با پیام ناظر متوقف، برخی بازگشایی و تعدادی نیز دچار حراج یا وقفه معاملات شدند. 

انتهای پیام/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن