اخبار

سامانه بارشی چهارشنبه از کشورخارج می‌شود/ افزایش دما از پنج‌شنبه

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز سامانه بارشی موجب بارش برف و باران، کاهش دما و وزش باد شدید، در استان‌های غربی کشور، سواحل خزر، دامنه‌های البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی شده است.

وی افزود: امروز همچنین شاهد وزش باد شدید در جنوب شرق فارس، کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی، و شمال سیستان و بلوچستان خواهیم بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود:‌ امروز شدت بارش‌ها در غرب مازندران، گیلان، جنوب کرمان، مرکز هرمزگان و شمال سیستان و بلوچستان خواهد بود.

ضیائیان ادامه داد:‌ روز آینده ناپایداری‌ها در سواحل خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور به صورت بارش برف و وزش باد شدید ادامه دارد و همچنین در این روز در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان، بارش به صورت رگباری همراه با وزش باد شدید و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: روز سه‌شنبه شدت بارش‌ها در استان‌های گیلان، خراسان شمالی و غرب مازندران،‌ جنوب کرمان و شرق هرمزگان خواهد بود. 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد:‌ روز چهارشنبه بارش پراکنده در بخش‌های سیستان و بلوچستان و شمال شرق کشور خواهیم داشت و به تدریج این سامانه اواخر وقت چهارشنبه از شرق کشور خارج می‌شود. 

وی هشدار داد: با توجه به بارش برف، وزش باد شدید، وقوع کولاک و کاهش محسوس دما، لغزندگی جاده‌ها، ‌‌کاهش دید، اختلال در تردد محورهای مواصلاتی و آبگرفتگی معابر عمومی پیش‌بینی و توصیه می‌شود ‌احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای و مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانی در دستور کار باشد.

ضیائیان گفت: روزهای پنجشنبه و جمعه در اغلب مناطق کشور جوی پایدار حاکم است و دما به تدریج در نیمه غربی و مرکز کشور افزایش می‌یابد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز تا پنجشنبه خلیج فارس مواج است، همچنین امروز و فردا دریای خزر مواج خواهد بود و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه تنگه هرمز و دریای عمان، مواج است. 

وی بیان کرد: تا پنج‌شنبه در خلیج فارس‌، تنگه هرمز و دریای عمان‌ مواج شدن دریا با ارتفاع ۲ تا ۳ متر به ویژه در مناطق مرکزی خلیج فارس با ارتفاع ۳٫۵ متر پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا ابری همراه با مه رقیق در برخی ساعات بارش برف و وزش باد و در بعد از ظهر وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود‌ و در اواخر وقت کاهش ابر و کاهش دما را در تهران خواهیم داشت؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران به تدریج ۳ درجه و ۵ درجه زیر صفر خواهد بود. 

ضیائیان‌ بیان کرد:‌ روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۳ درجه بالای صفر گرمترین منطقه استان و زنجان با کمینه دمای ۱۷ درجه زیر صفر پس از آن شهرکرد با کمینه دمای ۱۶ درجه زیر صفر و ارومیه با کمینه دمای ۱۴ درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهند بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: فردا در ۲۷ استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

انتهای پیام/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن