اخبار

نزدیک به ۳ هزار پرونده بیماران روانی مزمن در بهزیستی

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان و به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی با بیان اینکه بی‌شک عمده‌ترین نهاد دولتی در راستای ساماندهی طیف آسیب‌پذیر جامعه، سازمان بهزیستی است، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۳۰۰ نفر از بیماران روانی مزمن از خدمات مرکز شبانه روزی بهزیستی زنجان بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان افزود: در ۱۰ ماه گذشته از سال جاری برای ۲۵۰ نفر از بیماران روانی مزمن تشکیل پرونده داده شده است و تعداد ۳۵ نفر در مرکز روزانه آموزشی توانبخشی بیماران روانی مزمن، تعداد ۵۰ نفر از بیماران روانی مزمن از خدمات ویزیت در منزل و ۶۰ نفر نیز از خدمات کارگاه های حمایتی تحت نظارت بهزیستی زنجان بهره مند می‌گردند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دو مرکز روزانه ویژه بیماران اعصاب و روان در زنجان فعال است، افزود: در حال حاضر یک مرکز در زمینه آموزشی و توانبخشی بیماران اعصاب و روان  به ۳۵ نفر خدمات درمانی، توانبخشی، اجتماعی، مشاوره، آموزش خانواده و در کارگاه تولیدی حمایتی بیماران اعصاب و روان روزانه به ۶۰ نفر خدمات حرفه آموزی از قبیل فرشبافی و صنایع دستی ارائه می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان تاکید کرد: سازمان بهزیستی به عنوان یکی از نهادهای حمایتی دولتی علاوه بر معلولان، بیماران روانی مزمن مجهول‌الهویه را نیز بر اساس شرایط لحاظ شده پذیرش و در مراکز نگهداری می‌کند.

وی تصریح کرد: مددجویان مجهول‌الهویه به آن دسته از بیماران روانی مزمن اطلاق می‌شود که هویت آنها معلوم نبوده و توسط مراجع قضایی، کلانتری و یا بیمارستان‌ها برای پذیرش به ادارات بهزیستی ارجاع می‌شوند.

محمدی در مورد مراحل انجام کار گفت: در صورت مشخص نبودن هویت و آدرس بیماران، آنها پس از اخذ حکم قضایی به همراه مأمور کلانتری به بهزیستی ارجاع می‌شوند.

لازم به ذکر است، مدارک مورد نیاز برای پذیرش بیماران روانی مزمن توسط بهزیستی شامل حکم قضایی، نامه کلانتری، گاها تایید پزشکی قانونی و گاها گزارش خط ۱۲۳ می‌شود.

انتهای پیام/۷۳۰۰۴/ق

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن