اخبار

نمکی: ریل‌های ورود به پرونده الکترونیک سلامت ساماندهی شده است

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، سعید نمکی وزیر بهداشت در مراسم افتتاح پایگاه برخط بیمه‌شدگان با اشاره به دستاوردهای حوزه سلامت در سال‌های پس از انقلاب گفت: وقتی بنده به وزارت بهداشت وارد شدم با همراهی نهادهای ذیربط توانستم ریل‌های اصلی ورود به پرونده الکترونیک سلامت را ساماندهی کنم؛ چراکه اگر بخواهیم سیستم ارجاع داشته باشیم نیاز به این ریل‌گذاری است.

وی با بیان اینکه نوستالژی‌هایی که اوایل انقلاب داشتیم با زمان اکنون تفاوت‌هایی دارد افزود: اوایل انقلاب مردم با همدیگر مهربان‌تر بودند و سیاست زدگی در جامعه کمتر بود.

وی با اشاره به دستاوردهای نظام سلامت در سال‌های پس از انقلاب، خاطرنشان کرد: کاهش مرگ و میر مادران و نوزادان، توسعه زیرساخت‌های نظام سلامت، استفاده مناسب از بهورزان به عنوان سربازان خط اول نظام سلامت و پیشرفت در پوشش واکسیناسیون که از ۲۵ درصد به ۱۰۰ درصد رسید از اقداماتی است که انجام داده‌ایم و امیدواریم روند ارایه خدمت به گونه‌ای باشد که موجب دلگرمی مردم شود.

نمکی خاطرنشان کرد : هنگامی که می‌خواستیم نظام شبکه را ایجاد کنیم همه با تردید به آن نگاه می‌کردند، اما دو شاخص در این زمینه به ما کمک کرد؛ اول آنکه جامعه محور به موضوعات سلامت نگاه کردیم و دوم آنکه سیستم ثبت داده‌هایمان را به شکل جامع سر و سامان دادیم.

وی گفت: به یاد دارم زمانی در شاخص مرگ و میر کودکان زیر یک سال به ازای هر هزار تولد زنده با مرکز آمار و فناوری اطلاعات به اختلاف خوردیم؛ چرا که اعداد ارائه شده توسط ما و توسط این مرکز با یکدیگر تفاوت می‌کرد. آن زمان من پای اطلاعات ارائه شده از سوی بهورزان خود ایستادم و گفتم اطلاعاتی که آنها در زمینه مرگ و میر کودکان زیر یک سال ارائه می‌کنند بسیار دقیق‌تر از اطلاعات مرکز آمار خواهد بود.

به گفته نمکی، برخی از مردم آمار مرگ و میرهای صورت گرفته را به برخی علل از جمله ترس حذف شدن کوپن‌هایشان، به ثبت احوال اعلام نمی‌کردند، اما بهورز ما در جریان آن بود.

وی در ادامه افزود: البته دیگر نمی‌توان تنها به ثبت داده از سوی بهورزان تاکید کرد. بلکه نیازهای روز ما را به سمت دگرگونی در سیستم ثبت آمارها سوق می‌دهد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: زمانی که بنده به وزارت بهداشت وارد شدم با همراهی نهادهای ذیربط توانستم ریل‌های اصلی ورود به پرونده الکترونیک سلامت را ساماندهی کنم. این نکته مهم است که اگر بخواهیم سیستم ارجاع داشته باشیم نیاز به این ریل‌گذاری است.

انتهای پیام/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن